به گزارش  تسنیم ، اسماعیل بوداغی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ۱۷مهر روز جهانی پست اظهار داشت: پایه اولیه تشکیل پست در جهان، ایران بوده و امروزه پست نقش مهمی در زندگی افراد جامعه دارد.

وی افزود: شعار امسال سازمان، پست هوشمند در خدمت مردم، رقابت، تحول وتکامل نامگذاری شد.

مدیرکل پست مازندران افزود: در ششماهه نخست امسال بیش از ۱۱میلیون محموله صادر و بیش از ۱۲میلیون محموله پستی وارد استان شده است.

وی گفت: پیشرفت تکنولوژی خدمات پست را کاهش نداده و با مجموع تحولات در زمینه ارتباط بازوی صنعت و خدمات است.

بوداغی گفت: متوسط سرانه ترافیک مرسولات پستی در دنیا ۵۰، درکشورهای صنعتی ۳۰۰ و در کشور ما هشت است که با انجام خدمات نیابتی دستگاه‌های دولتی و واگذاری خدمات به پست می‌تواند به افزایش سرانه ترافیک مرسولات پستی کمک کند.

مدیرکل پست مازندران خاطرنشان کرد: طرح GNAF و سیماک از طرح‌های ملی و اقتصاد مقاومتی در کشور بوده که مازندران تاکنون رتبه‌های خوبی را کسب کرد و دو هزارو ۱۰۰ دهیار استان و ۲۸ دستگاه اجرایی آموزش‌ها را می‌بینند.

مدیرکل پست مازندران تصریح کرد:  ۳۳۲دفاتر پیشخوان روستایی در روستاهای استان فعال بوده که ۱۰۸ دفتر  آی سی تی روستایی به زودی راه اندازی می‌شود.

بوداغی گفت: پست الکترونیک در گذشته تک وجهی بوده اکنون سه وجهی شد که بسته کامل فیزیکی، الکترونیکی و مالی بوده که ساختار خدمات جدی در دستور کار قرار دارد که پست توریسم و پست کشاورزی نیز اقدامات خوبی صورت گرفت.

وی بیان کرد: مردم باید با خدمات پست آشنا تا بتوانند به درستی از خدمات پست آشنا شوند.