نشست خبری هادی عسگری مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کربلا مازندران به مناسبت هفته بسیج برگزار شد.

به گزارش مهر، هادی عسگری  در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه تا زمانکیه صنعت مردمی نشود، نجات آن کاری سخت است اظهار با اشاره به چالش های فراروی صنعت گفت: نبود کلینیک صنعتی از مهمترین چالش های موجود است و برای رفع چالش ها سعی شده از ظرفیت بسیج در ادرات مختلف و متخصصان مربوطه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه صنایع و معادن با ۱۴ اداره از جمله بانکها، مالیات، دارایی، شرکت شهرکهای صنعتی و غیره درارتباط است گفت: با همکاری این ادارات و بخش خصوصی اقدام به راه اندازی کلینیک تخصصی صنعت کرده ایم هرچند در پیاده سازی آن موفق نبوده ایم.

عسگری با عنوان اینکه در شهرکهای صنعتی فضایی برای راه اندازی کلینیک صنعتی زمینی در اختیار قرار داده شده است گفت: جامعه هدف این کلینیک مهندسان رشته های مختلف مرتبط با صنایع و معادن بوده است و واحدهای صنعتی از دیگر جوامع هدف به شمار می رود.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت، معدن و تجارت سپاه کربلا با اظهار اینکه بسیاری از مشکلات فراروی صنعت و معدن فرااستانی است ادامه داد: کمک به ارتقای کارآمدی نظام اسلامی در عرصه های صنعت و معدن از مهمترین اهدفا است.

وی بهره گیری از توان مهندسان بسیجی در بحران ها و پدافند غیرعامل را از دیگر اهداف بسیج مهندسین صنعت و معدن برشمرد و افزود: ارائه خدمات علمی، مشاوره ای به جامعه و کمک به افزایش ظرفیت صنایع تکمیلی از محصولات استراتژیک استان هدف از دیگر هدف ها است.

وی از برپایی دوره جهاد روشنایی برای آموزش مهندسان جامعه هدف خبر داد و گفت: سازمان و کلینیک صنعتی باید مشاوره هایی خوبی داشته باشند و برگزاری جهاد روشنایی از جمله دوره ها است.

عسگری با اشاره به راه اندازی ۱۴ پایگاه صنعتی و معدنی در استان افزود: یک پایگاه مربوط به معدن و بقیه در حوزه صنعتی فعالیت دارند.

وی بیشترین مشکلات فراروی واحدهای صنعتی را مالی بیان کرد و افزود: صنعت تا مردمی نشود و مردم به کمک آن نیایند نجات صنعت کاری سخت است.