نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار مازندران همزمان با هفته پژوهش در ساری گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، همزمان با هفته پژوهش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار مازندران امروز با حضور محققان، مدیران پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد استان در دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) ساری افتتاح شد.

محمد اسلامی استاندار مازندران ، دقایقی پیش در مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار مازندران گفت: زمانی می‌توانیم از علم و پژوهش استفاده درست کنیم که جهت رفع مسائل و مشکلات از بهره‌گیری شود.

وی افزود: از دستاوردهای پژوهشی باید در زمینه کشاورزی و صنعتی و  شکوفایی اقتصادی بهره بگیریم و دولت از همه دستگاه‌ها در این زمینه حمایت می‌کند.

استاندار مازندران بیان کرد: فناوری نوین باید به زندگی افراد راه پیدا کند و در زمینه تولیدبرنج پربازده و معطر به الگوی موفقی دست یابیم و آن را توسعه دهیم.

اسلامی گفت: اساس کار ما باید در جهت توسعه و پیشرفت باشد که مردم، پژوهشگران، اساتید باید از دستاوردهای نوین استفاده کنند و تجربه موفق را تعمیم دهند.

وی افزود: فناوری موتور محرکه توسعه شتاب بخش جامعه بوده که می‌توانیم با ساختار کوچک و هزینه‌های کم حرکتی عظیم برداشته شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران نیز در این مراسم گفت: هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و سومین فن بازار مازندران با محوریت پژوهش تقاضا محور و تجاری‌سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال در ساری گشایش یافت.

علی معتمدزادگان افزود: این  نمایشگاه با ۳۷ غرفه و ۲۵۰ محصول از امروز تا ۱۴ آذر ازساعت  ۹ تا ۱۶ برای بازدید علاقمندان دایر است.

همزمان با این نمایشگاه قرار است از برنج ” روشن ” با حضور خانواده شهید احمدی روشن که به ابتکار پروفسور نعمت زاده مبتکر این برنج و برنج ندا و نعمت رونمایی شود.