نهمین یادواره ۱۵۳ شهید اصناف و بازاریان شهرستان ساری برگزار شد.

این مراسم با حضور اصناف و بازاریان، خانواده‌های معظم شهدای اصناف، اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف، اعضای هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی، فرماندار ساری، روسای سازمان صنعت، معدن، تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی و نیز اداره کل اوقاف مازندران و جمعی از مسئولان شهری و استانی همراه بود.

در این مراسم معنوی که با استقبال پرشور و خوبی همراه بود، مراسم متنوعی از جمله تلاوت قرآن، دلنوشته خوانی یکی از فرزندان شهدا، سخنرانی آیت‌الله احدی، مداحی مهدی مختاری و مراسم نمادین تشییع شهدا انجام شد.

یادواره ۱۵۳ شهید اصناف و بازاریان مرکز مازندران برگزار شد

یادواره ۱۵۳ شهید اصناف و بازاریان مرکز مازندران امروز با حضور خانواده شهدای اصناف و جامعه صنوف این استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام احدی استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم با اشاره به اینکه حفظ شعائر دینی از اوجب واجبات است اظهار داشت: حضور در مراسمات شهدا افتخاری است که نصیب هر فردی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نقش شهدای اصناف در دوران دفاع مقدس و انقلاب بر کسی پوشیده نیست، افزود: درس‌آموزی از منش و سیره شهدا در عصر کنونی بر همگان واجب است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه شهدا با اهدا خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند تصریح کرد: امروز اصناف و بازاریان با تجدید میثاق با شهدا و قشر اصناف راه آنان را ادامه خواهند داد و در راستای ترویج تقویت بسیج تلاش کنند.

سرهنگ دوم پاسدار سلمان حمزه‌ای فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان ساری نیز با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا در حقیقت بزرگداشت فرهنگ شهادت است، افزود: یادواره شهدای اصناف و بازاریان حرکتی است که در راستای بزرگذاشت فرهنگی که جوانان این مرز و بوم بر پایه آن سال‌ها از ناموس و میهن خود دفاع کردند، است.

عباس رمدانی از جانبازان دوران دفاع مقدس و نایب رئیس اول اتاق اصناف مرکز مازندران نیز با اشاره به اینکه شهدا مشعل‌داران پیروزی و آزادی انقلاب اسلامی هستند و امروز ایران طلایه دار اسلام ناب محمدی و ام‌القرای جهان اسلام است، گفت: ملت ایران وابسته به شرق و غرب نبوده و ایسنادگی در جبهه مبارزه با استکبار جهانی، برگرفته از روحیه شهادت طلبی و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا در جامعه است.

وی بیان کرد: امروز شهید حججی‌ها با غیرت، مردانگی و نگاه پرصلابت به وظیفه خود در قبال خون پاک شهدا عمل کردند و بازاریان و اصناف با توجه به جایگاهی که دارند می‌توانند برخی از تهدیدات را از بین ببرند و رسالت خود را ایفا کنند.