اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با همکاری بنیاد فردای بهتر مازندران اقدام به برگزاری همایش آموزشی ” صمیمیت عاطفی و روابط زناشویی با سخنرانی جناب آقای دکتر شهرام اسلامی دانشگاه ، کارشناس برنامه سیمای خانواده در شبکه یک رسانه ملی، در سالن همایش کتابخانه اهل‌البیت ساری با حضور مسئولین و هم استانی‌های گرامی نمودند .

در این همایش استاد شهرام اسلامی بابیان اهمیت صمیمیت در رابطه زوجین بیان نمودند : انسان در طول زندگی خود از کودکی تا کهن‌سالی ازنظر روان‌شناسی و رشد عاطفی و عقلانی از مراحلی عبور می‌کند که گذر طبیعی و درست از هر یک از این مراحل برای رسیدن به مرحله‌ی بعدی لازم و ضروری است. چنان چه هر یک از این مراحل رشد به‌درستی طی نشود؛ انسان دچار سردرگمی و کمبود می‌شود. در این مبحث می‌خواهم فقط در مورد یکی از این صحبت کنم و آن صمیمیت است.
وقتی انسان مراحل کودکی و بلوغ را به‌طور سالم سپری کند، باید بتواند صمیمیت و همدلی را با دیگران به‌خصوص با جنس مخالف تجربه کند. کسانی که مراحل پیشین رشد خود را به‌خوبی طی نکرده باشند، در این مرحله دچار مشکل می‌شوند و توانایی ایجاد صمیمیت را نخواهند داشت و به‌جای آن تنهایی و احساس طرد شدن را تجربه می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه برای زنان صمیمیت عاطفی ، و برای مردان صمیمیت جنسی مهم هست . متأسفانه‌ باید اعلام‌ کنم‌ که‌ عدم‌ آگاهی‌ زوج‌ها از ارتباط جنسی‌ باعث‌ جدایی‌ بین‌ آنان‌ می‌شود و این‌ جدایی‌ها روزبه‌روز بر تعدادشان‌ اضافه‌ می‌شود.
در حقیقت‌ یکی از ستون‌های‌ محکم‌ زندگی‌ زناشویی‌، داشتن‌ یک ارتباط جنسی‌ سالم‌ است‌، اگر این‌ رابطه‌ از دیگر روابط زندگی‌ مشترک‌ حذف‌ کنیم‌، زندگی‌ دیگر یک‌ زندگی‌ خواهر و برادری‌ است‌ و اصلاً دیگر نیازی‌ به‌ ازدواج‌ با یک‌ فرد غریبه‌ نیست‌. آمارها نشان‌ می‌دهد که‌ یک‌ ارتباط جنسی مناسب‌ ۶۰ تا ۷۰ درصد باعث‌ رونق‌ زندگی زناشویی‌ می‌شود و متأسفانه‌ دیده‌ می‌شود که خیلی‌ از طلاق‌ها به‌ خاطر نداشتن‌ یک‌ ارتباط جنسی‌ مناسب‌ است
این استاد دانشگاه در ادامه مباحث خود با اشاره به نقش کاربرد جملات در ایجاد کیفیت یک رابطه به بررسی انواع جملات ویرانگر در روابط زناشویی پرداخت .

ازجمله عناوین آموزشی که در این همایش مطرح گشت می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود :

دنیای احساس – به خاطر عشق
میزان صمیمیت عاطفی
علت خجالت در روابط
راهکار حل اختلالات
رضایت از روابط زناشویی
ناگفته‌های مسائل زناشویی