همایش تخصصی تبیین حقوق محیط زیست در حفاظت از تالاب ها با حضور حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، حجت الاسلام تقوی فرد رئیس کل دادگستری مازندران، سید یونس حسینی عالمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران و مدیران و مقامات استانی و کشوری در هتل بادله ساری برگزار شد.

 

دادستان مرکز مازندران:

اجرای بی‌تعارف در جمع‌آوری دام‌های هوایی پرندگان

مقابل مطالبات نابجا می‌ایستیم

دادستان مرکز مازندران گفت: مصوبه شورای تامین در جمع‌آوری دام‌های هوایی بدون تعارف اجرا می‌شود تا محیط زیست سالم داشته باشیم
به گزارش  فارس، سیدیونس حسینی‌عالمی در همایش تخصصی تبیین حقوق محیط زیست در حفاظت از تالاب‌ها اظهار کرد: زندگی بدون محیط زیست معنا ندارد و حیات انسان با محیط زیست سالم معنا پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست ما اصلا مناسب نیست و نگران‌کننده است، تصریح کرد: عده‌ای بی‌رحمانه به جان محیط زیست افتاده‌اند.

دادستان مرکز مازندران ادامه داد: ملاک ما مر قانون است و در مقابل مطالبات نابجا می‌ایستیم.

این مسؤول تصریح کرد: مصوبه شورای تامین در جمع‌آوری دام‌های هوایی بدون تعارف اجرا می‌شود تا محیط زیست سالم داشته باشیم.

حسینی‌عالمی تصریح کرد: این موضوع مورد تأیید همه مقامات استانی قرار گرفته است و رئیس کل دادگستری استان هم بر ساماندهی شکارگاه‌های پرندگان تأکید جدی دارند.

وی گفت: شکار پرندگان ظلم در حق طبیعت است و به ‌صورت جدی باید نسبت به جمع‌آوری دام‌های هوایی در این منطقه اقدام شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست:

شرایط به‌کارگیری سلاح برای محیط‌بانان شفاف نیست

جذب ۱۵۰۰ محیط‌بان طی ۵ سال آینده

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: سلاح به محیط‌بان داده شده اما شرایط تیراندازی برای محیط‌بانان شفاف نیست و بلاتکیف هستند.
به گزارش فارس ، جمشید محبت‌خانی در این همایش با اشاره به اینکه ۳ هزار محیط بان با ما همکاری می‌کنند، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها در حفظ محیط زیست پای کار باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود شدید محیط بان در سازمان محیط زیست، به دنبال جذب هزار و ۵۰۰ محیط بان در ۵ سال آینده هستیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: برای جذب محیط‌بانان، در مرحله اول سه برابر ظرفیت پذیرش و از میان آن‌ها بهترین‌ها انتخاب می‌شوند و پس از ارائه آموزش‌های لازم، محیط‌‌بانان چابک، متعهد و دلسوز طبیعت در اختیار یگان‌های حفاظت محیط زیست استان‌ها قرار می‌گیرند.

این مسؤول ادامه داد: با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح سربازان به کمک محیط بانان می‌آیند تا کمبودها را جبران کنیم و به دنبال این هستیم همیار محیط‌بان را در کشور افزایش دهیم.

محبت‌خانی بر ضرورت اجرای شیفت ۱۵ـ۱۵ برای محیط‌بانان براساس دستور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد و گفت: برای اجرای این طرح باید در هر استان تدبیرهای لازم اندیشیده شود و مدیران و فرماندهان همواره خود را جای محیط‌بانان قرار داده و مشکلات آن‌ها را درک کنند و به فکر خانواده‌های این افراد نیز باشند.

وی تصریح کرد: همه مردم به ویژه جوامع بومی و محلی باید نسبت به اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست و شغل مقدس محیط ‌بانان آگاهی داشته و ما هم باید تعامل، همدلی و مشارکت مؤثری با آن‌ها برقرار کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور مسأله سلاح سازمانی و تجهیزات دفاعی محیط‌بانان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: قانون بکارگیری سلاح برای محیط بانان خلاءهای جدی دارد که برای برطرف کردن این معضل در حال پیگیری هستیم.

این مسؤول ادامه داد: اسلحه به محیط بان داده شده اما شرایط تیراندازی برای محیط بان شفاف نیست و بلاتکیف هستند.

محبت‌خانی گفت: قانون به‌کارگیری سلاح در کشور شفاف نیست بنابراین محیط‌بانان برخی مواقع در درگیری با شکارچیان برای استفاده از سلاح تردید می‌کنند.