برپایی همایش ملی انجمن مطالعات برنامه درسی ایران در مازندران

همایش ملی انجمن مطالعات برنامه درسی ایران به میزبانی دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار شد.

به گزارش تسنیم ، شانزدهمین همایش ملی انجمن مطالعات برنامه درسی ایران به میزبانی دانشگاه مازندران در بابلسر با حضور مسئولان سازمان بهزیستی برگزار شد.

سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران در این مراسم با اشاره به وجود ۸۵۰ مهد کودک در سراسر استان اظهار داشت: مازندران با داشتن ۸۵۰ مهد کودک رتبه نخست کشور را در بحث  پوشش ضریب نفوذ دانش‌آموزان پیش از دبستان دارد.

وی افزود: این آمار در کشور ۱۰ درصد اما در مازندران ۱۶ درصد است و خدماتی که در حوزه مهدکودک‌ها ارائه می‌شود بی‌نظیر است.

آرام با بیان اینکه تربیت فرزندان بالنده هدف همه نهادها است گفت: گاهی در پیچ و خم اداری هدف اصلی را فراموش می‌کنیم اما هدف باید این باشد فرزندان را آموزش دهیم و در کنار هم بهترین و عالی‌ترین آموزش را برای فرزندان تصمیم‌گیری کنیم و شرایطی بوجود آوریم تا بهره خوبی از این آموزش‌ها ببینند.

وی با بیان اینکه همه بزرگان دین ما به اهمیت تربیت دوران پیش از دبستان توجه و تاکید داشتند گفت: سازمان بهزیستی به عنوان دستگاهی همانند دستگاه‌های دیگر در کنار و هماهنگ با آموزش و پرورش بوده و در حوزه آموزش پیش از دبستان فعالیت دارد.

توجه بیشتر به دوره پیش دبستانی

رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش نیز در این همایش گفت: دوره پیش‌دبستانی دوره بسیار مهمی است و توجه به این موضوع که پیش‌دبستانی باید به عنوان دوره اصلی مورد توجه قرار گیرد مورد تاکید وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود ما به آموزش اعتقاد داریم یعنی معتقدیم پیش‌دبستانی هم باید به عنوان دوره اصلی به دوران دبستان اضافه شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیشنهاد اضافه شدن دوران پیش‌دبستانی به عنوان دوره اصلی  دبستان مورد هجمه زیاد قرار گرفت و با این انتقاد که هزینه اضافی به خزانه دولت است اجرایی نشد، گفت: برنامه درسی پیش‌دبستانی بسیار مهم است و ما حتما باید برنامه داشته باشیم و هدفمند کار کنیم.

حکیم‌زاده خاطرنشان کرد: دوره پیش‌دبستانی دوره طلایی است و نقش بسیار تعیین کننده ای در  سرنوشت دانش آموزان و آینده کشور دارد و هر چقدر سرمایه‌گذاری آموزشی در سنین اولیه بیشتر باشد، نتایج مطلوب‌تری در راه رسیدن به توسعه آموزشی به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۶۶ هزار و ۲۱۷ پیش‌دبستانی در کشور داشتیم، گفت: با حمایت دولت در جذب نوآموزان پیش‌دبستانی ۲۱۳ هزار نوآموز پیش دبستانی در سراسر کشور به‌کارگیری شد.

در این مراسم از یادمان دو شخصیت برجسته شعر و ادبیات کودک و تعلیم و تربیت یعنی زنده یاد جبار باغچه‌بان و زنده یاد توران میرهادی رونمایی شد.