به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، همایش ملی انقلاب اسلامی و استکبار جهانی، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی امروز با حضور رئیس سازمان بسیج اساتید، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، استادان دانشگاه، رئیس بسیج اساتید دانشگاه مازندران و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در واحد ساری برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در این همایش با بیان اینکه برجام در داخل کشور پخت و پز و سازوکار آن تبیین شد؛ اما سیر تاریخی در پیمان‌نامه‌ها از گلستان و ترکمانچای تا برجام وجود دارد، گفت: نمی‌گوییم مذاکره نمی‌کنیم؛ بلکه مذاکره باید به دست فردی حکیم باشد.

مجتبی زارعی با طرح این سؤال که چرا هیچ‌وقت پرسیده نمی‌شود که چرا امام خمینی(ره) تبعید شد؟ گفت: پاسخ این است امام راحل به دلیل تفکر اسلامی و دفاع از ایران اسلامی تبعید شده است.

وی با طرح این سؤال که آخرین باری که دانشگاهیان و اساتید لانه جاسوسی را دیدند و بر روی آن کار کردند چه زمانی بوده است؟ ادامه داد: لانه جاسوسی ساعت مچی بود که بنی‌صدر از طریق آن گزارش می‌داد و هدف‌شان این بود ایرانی‌ها از ناخن پا تا نوک سر باید فرنگی شوند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه سفارتخانه آمریکا را گرفتیم؛ اما آمریکا در نهاد ما سفارتخانه دیگری با عنوان چالش ذهنی ایجاد کرده است، گفت: باید جنبشی در سراسر کشور به وجود بیاید. در این راستا استادان دانشگاه در  نوک پیکان قرار دارند و باید ساختارهای اداره علمی را دور بزنند.

وی با بیان اینکه دانشگاهی که مسائل جمهوری اسلامی را حل نمی‌کند و استادان آن به استادتمامی می‌رسند، آن دانشگاه چه فایده‌ای دارد؟ افزود: هر چیزی را نباید به آمریکا ربط داد؛ چراکه ما گفتمان شفافیت نداریم.

زارعی گفت: در داخل کشور عدالت‌محوری اتخاذ نمی‌کنیم و آمریکا بر روی این‌گونه زخم‌ها می‌نشیند.

اصل انقلاب با مذاکره به  پیروزی نرسید

نماینده مردم مازندران مجلس خبرگان رهبری نیز با بیان اینکه اصل انقلاب با مذاکره به  پیروزی نرسید که بتواند با مذاکره مشکلات خود را حل کند، گفت: در دوران هجمه‌های همه جانبه استکبار و جنگ تحمیلی علیه ایران با مذاکره دشمن به عقب رانده نشد، بلکه با مقاومت و پایداری به پیروزی رسید.

آیت‌الله علی معلمی با بیان اینکه باید هوشیاری بیشتری داشته باشیم، گفت: امام راحل از دل ملت سخن می‌گفت اما آقایان و جمع محدودی که از سیاسیون هستند که همیشه به دنبال این هستند مدیر باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه گاهی دچار ملاحظه‌کاری هستیم و آنچه وجود دارد را بازگو نمی‌کنیم، ادامه داد: اگر مدیران جامعه ما از نسل‌های دوران دفاع مقدس باشند، مشکلی نخواهیم داشت؛ اما متأسفانه مدیران ما از آن نسل نیستند.

معلمی اظهار کرد: چگونه می‌شود رئیس جمهور وزارتخانه مهمی را سه ماه معطل نگه دارد، آیا خسارت نیست؟ حتی رسانه‌ها هم نتوانند طرح سؤال درباره معطل نگه‌داشتن وزیر در یک وزارتخانه داشته باشند. گاهی اوقات رسانه‌ها دچار ملاحظاتی می‌شوند.

وی گفت: اگر یک استانداری، شهرداری و اداره‌ای با سرپرستی اداره  شود، آیا خسارتی وارد نمی‌شود؟

۸۰ جلد کتاب از اسناد خیانت‌های آمریکا ثبت شده است

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این همایش با بیان اینکه همانطور که امام راحل می‌فرمود آمریکا شیطان بزرگ است، این نامگذاری‌ها دارای فلسفه بوده است، گفت: رفتار آمریکا مانند رفتار شیطان است؛  چراکه دائماً در حال توطئه و تهدید علیه انقلاب اسلامی ایران است.

سیدمحمود هاشمی ادامه داد: ۱۳ آبان اوج خباثت و توطئه آمریکا علیه ملت ایران  بوده است و ۴۰ سال آمریکا از هیچ تهدیدی علیه ایران دریغ نکرده است و کسانی که اکنون دم از مذاکره می‌زنند و به‌دنبال ارتباط با آمریکا هستند آیا این خباثت‌ها را نمی‌بینند.

وی با بیان اینکه آمریکا نخستین دولتی است که بعد از انقلاب علیه ایران اقدام به توطئه کرد، افزود: اگر انقلاب دوم اتفاق افتاد به‌دلیل عمق خیانت‌هایی بود که سفارت آمریکا انجام می‌داد.

هاشمی بیان کرد: ۸۰ جلد کتاب از اسناد خیانت‌های آمریکا ثبت شده است و کاش مذاکره‌کنندگان ورقی به این اسناد می‌زدند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه مذاکره‌کنندگان حداقل به تجربه مکتبی توجه کنند، ادامه داد: چرا آمریکا مقابل انقلاب اسلامی است؟ دلیلش این است انقلابی که صاحب اندیشه باشد، قطعاً استکبار آن انقلاب را تحمل نمی‌کند و ایران اسلامی هم یکی از انقلاب‌هایی است که استکبار نمی‌تواند آن را تحمل کند.

وی حرکت گفتمانی و تشکیلاتی را یکی از ده‌ها مؤلفه پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: امروزه شاهد هستیم آمریکا در حال زمین‌گیرشدن است.

وی نظم را اولویت نخست کار تشکیلاتی دانست و افزود: اگر نخبگان به دنبال منویات مقام معظم رهبری هستند باید حرکت تشکیلاتی را بپذیرند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه‌مند بودن را از راهکارهای موفقیت دانست و گفت: می‌توانیم ادعا کنیم در سازمان بسیج اساتید، آهنگ تشکیلاتی نواخته شده است و محور حرکت بسیج اساتید انطباق حداکثری با منویات مقام معظم رهبری است.

هاشمی طلیعه تمدن نوین انقلاب اسلامی را از رویکردهای تشکیلاتی انقلاب اسلامی عنوان کرد.

سرپرست دانشگاه آزاداسلامی مازندران و واحد ساری هم در این همایش با بیان اینکه جامعه ما با اتفاقات شیرین و تلخ ماندگار شد و نظام جمهوری اسلامی به رهبری امام راحل و در ادامه آن با رهبری مقام معظم رهبری روزهایی پرفراز و نشیبی را تجربه کرده گفت: ۱۳ آبان یکی از روزهایی است که با اتفاقاتی که رخ داد در ذهن ملت ایران ماندگار شد.

حسین منصوریان افزود: ۱۳ آبان اگرچه به نام دانش‌آموز نامیده شد اما روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز تبعید امام راحل به ترکیه هم نام گرفت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با بیان اینکه ۱۳ آبان روزی است که در ذهن ملت ایران اسلامی ماندگار شد، افزود: بسیج بارزترین جلوه‌گاه قرارگاه فرهنگی و فرهیختگی در کشور است.

وی با بیان اینکه بسیج اساتید تلاش جمعی هدفمند برای تحقق آرمان‌های علمی نظام است، گفت: بسیج اساتید تجلی عقلانیت در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری بسیج اساتید را پاسخگوی معضلات جامعه در اشکال گوناگون با تکیه بر افراد با تجربه برشمرد و افزود: این نهاد به‌عنوان پیشگام آگاهانه در مبارزه با تبعیض و ناروایی‌های فرهنگی  و اجتماعی در  کشور است.