رئیس اورژانس مازندران از فوت ۱۳ مسافر در تصادف شب گذشته اتوبوس در محور سوادکوه، گفت: حال عمومی ۳ مسافر تصادف اتوبوس واژگون شده در سوادکوه وخیم است.

صمد صالح طبری دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: متاسفانه بر اثر واژگونی اتوبوس شب گذشته در محدوده دوگل محور سوادکوه، ۱۳ نفر از سرنشینان این اتوبوس که از تهران عازم گنبد بوده فوت کردند.

وی افزود: این اتوبوس ولوو شب گذشته در محور سوادکوه واژگون شده که ۲۴ نفر از سرنشینان این خودرو مصدوم که برای مداوا به بیمارستان‌های شهید بهشتی بابل، ولی عصر قائم‌شهر و امام خمینی (ره) ساری اعزام شدند.

صالح طبری از نامساعد بودن حال عمومی سه بیمار در این حادثه خبر داد و گفت: یک نوزاد از مادر ۲۵ ساله که در تصادف شب گذشته فوت کرده خوشبختانه سالم به دنیا آمد.

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام مسئولان پلیس مازندران، سرعت خودرو تا یک کیلومتر بیش از ۱۰۰ کیلومتر بوده که تعادل خود را از دست داده بوده و علت اولیه تصادف نقص فنی بوده است.

***رئیس اورژانس مازندران نیز اسامی زخمی‌های حادثه واژگونی اتوبوس در منطقه دوگل سوادکوه را اعلام کرد و گفت: این افراد به نام‌های مریم براری، پارمیس آزموده، مهرانه مصطفوی، سید حسین موسوی، موسی محمدخانی، فاطمه و صفیه کوهکن، آتنا حسن پور، حسن حسنی، محمود فرجی، علی زارعی، عبدالعزیز صحنه، اعظم جهان تیغ، عشرت فصلی، اقبال صارانی، حسن زمانی، جلال غفاری، مهدی کهنسال، عبدالرحمان آرش، فاطمه حسینی، رضا آهنگر ، عیسی جهان تیغ و معصومه حسن پور است.

وی اعلام کرد: هویت یکی از زخمی‌ها مشخص نشده است.

 

پزشکی قانونی مازندران پس از بررسی و کارشناسی اجساد و قطعات تحویل داده شده به پزشکی قانونی، تعداد اجساد قربانیان واژگونی اتوبوس را ۱۳ تن اعلام کرد.

***به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، پس از بررسی قطعات و اعضای اجساد قربانیان حادثه واژگونی اتوبوس محور سوادکوه در پزشکی قانونی شهرستان ساری، مشخص شد که قطعات موجود در دو کاور متعلق به یک نفر است، بنابراین تعداد اجساد به ۱۳ نفر کاهش پیدا کرد.

در خبرها تعداد قربانیان حادثه ۱۴ تن اعلام شده بود که بر این اساس و پس از بررسی اجساد و قطعات دریافتی، پزشکی قانونی مازندران تعداد تلفات حادثه را ۱۳ تن اعلام کرد

بر اساس اعلام اداره کل پزشکی قانونی مازندران، تعداد اجساد شناسایی شده حادثه واژگونی اتوبوس محور سوادکوه تا لحظه تنظیم این خبر ، ۱۱ تن اعلام شده که اسامی آنان به شرح زیر است: قربان توسن، حاجی آشور طاغن نافعی، محمد پاکروان، طاهره بی نظیر، ستیلا پاکروان، حمیدرضا حسینی، زهرا ایمانی، علی اکبر دری شاهی، غزوان خضیر عباس (تبعه عراق)، حسین ادیبی و محمدامین ادیبی بودند.

بر اساس این گزارش اسامی ۵ جسدی که تاکنون شناسایی شده شامل: حاجی آشور طاغن نافعی، محمد پاکروان، طاهره بی نظیر، ستیلا پاکروان و قربان توسن است.