جمعی از خبرنگاران استان از فعالیت عوامل برنامه “مهمان خدا” ویژه ماه مبارک رمضان صداو سیمای مازندران در بوستان ولایت ساری بازدید کردند.

مبارک رمضان ماه خدا، ماه نزول قرآن و از شریف ترین ماه های سال است که فضیلت های بسیاری برای آن ذکر شده است. رمضان سفره ای است که بی بضاعت و بی نیاز، بر سر آن جمع اند و پیامبر گرامی اسلام درباره فضیلت و عظمت این ماه فرموده اند:
“ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی آورده است: ماهی که نزد خداوند بهترین ماه ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب هایش بهترین شب ها و ساعاتش بهترین ساعات است”.

بر این اساس، در این ماه پرفضیلت، می بایست  به جای تکیه بر فضای گرفته و غمناک، بر فضاهای معنوی تأکید کرد. به جز این، ساخت برنامه های سرگرم کننده، می تواند سبب نشاط روزه داران گرانقدر باشد و فضاسازی و طراحی برنامه ها بر اساس اعتقادات و احترام به عامه، مأموریت و مقبولیت رسانه را تعیین و تضمین می کند و آیین های ملی و مذهبی می توانند مصداق تطابق میل مردم و مأموریت رسانه باشند.

شایسته است، صدا و سیما در این مناسبت عزیز با اتکا به شیوه های نو و ناب مسئولیتش را چون همیشه به نحو مطلوبی به انجام برساند و همواره به همراه مخاطبان، هنرمندانه به تجلی و تعالی مناسک الهی بپردازند.

نان و ریحان نام برنامه ایست ترکیبی با تایم ۸۰ دقیقه به مدت ۳۰ شب به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با دو ویژه برنامه عید سعید فطر در بوستان ولایت با اجرای مرتضی عرب تهیه و پخش خواهد شد.

آیتمهای برنامه عبارتند از:آرم برنامه –وله-ترانه-پلاتو-آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در گذشته و امروز -مسجد و رمضان-رمضان درجبهه –گزارش-سی نکته از نهج البلاغه –مهمان-اشعار مازندرانی -پیامک-کارشناس-نریشن-مناجات خوانی -دعای روز های ماه  مبارک رمضان و …

تهیه کننده:رقیه یحیی زاده

کارگردان:فردین بیطرف

دستیاران:صدیقه قاسمی-باقر جعفری

تصویربرداران:ذاکری-قاسم پور-درواری-رفیقی

صدابرداران:موسوی-کاظمی

منشی صحنه:صفرنژاد

تدوین:محمد پور