اولین برد نساجی و‌ نکونام در تاریخ لیگ برتر

 تیم نساجی مازندران شامگاه پنجشنبه و با تک گل علی اصغر عاشوری مقابل نفت مسجد سلیمان به برتری رسید این تیم که بعد از ۲۴ سال به سطح اول فوتبال ایران راه پیدا کرده است ، اولین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم های نساجی مازندران و نفت مسجد سلیمان در هفته پنجم این مسابقات در حضور حدود ۱۲ هزار تماشاگر مازنی در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف هم رفتند که در نهایت، نساجی با نتیجه یک بر صفر میهمان جنوبی خود را با شکست بدرقه کرد.
تک گل ۳ امتیازی و پیروزی بخش تیم نساجی را در این دیدار علی اصغر عاشوری در دقیقه ۵۲ وارد دروازه تیم تفت مسجد سلیمان کرد.
نیمه نخست این دیدار در حالی با تساوی بدون گل خاتمه یافت که تیم نساجی در بیشتر دقایق بازی توپ و میدان را در اختیار داشت.
شاگردان جواد نکونام در این دیدار که برای کسب نخستین پیروزی خانگی بی تابی می کردند، می توانستند در دقیقه ۴۵ روی ضربه کاشته محمد عباس زاده به گل نخست بازی دست یابند که ضربه ارسالی کاپیتان نساجی به تیرک عمودی برخورد کرد تا بهترین بخت گلزنی این تیم در این نیمه از دست برود.
نساجی چی ها نیمه دوم این دیدار را هم طوفانی آغاز کردند و با کنترل کامل توپ و میدان و با حمایت های پرشور بیش از ۱۲ هزار تماشاگر مازنی در دقیقه ۵۲ توسط علی اصغر عاشوری به گل نخست مسابقه دست یافتند تا ورزشگاه شهید وطنی غرق شادی شود.
شاگردان نکونام پس از گل برتری با حفظ مالکیت توپ در یک سوم زمین تیم نفت مسجدسلیمان سعی در حفظ نتیجه داشتند که این تلاششان نتیجه داد و روی یک ضدحمله و برخورد توپ به مدافع تیم نفت با اعلام علیرضا فغانی داور این مسابقه صاحب یک ضربه پنالتی شدند.
محمد عباس زاده کاپیتان قائمشهری ها پشت این ضربه ایستاد و با یک حرکت چپ توپ را به سمت میلاد فراهانی سنگربان تیم نفت ارسال کرد تا بهترین موقعیت نساجی برای جبران اختلاف گل هایش از دست برود.
نساجی با این پیروزی و کسب نخستین ۳ امتیاز این فصل خود با ۵ امتیاز به رده نهم جدول رده بندی این مسابقات صعود کرد.
تیم فوتبال نساجی مازندران در هفته ششم این مسابقات روز جمعه ۲۳ شهریور در دیداری حساس در تهران به مصاف تیم مدعی پرسپولیس قهرمان دو فصل اخیر این مسابقات می رود.
تیم نفت مسجد سلیمان هم روز پنجشنبه ۲۲ شهریور میزبان تیم استقلال تهران خواهد بود.