چهارشنبه سوری در محله آذربایجانی ها ، کوی گلها و بوستان ملل ساری

جشن آخرین چهارشنبه سال در ساری

آخرین چهارشنبه سال یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب واپسین چهارشنبه سال از غروب سه‌شنبه برگزار می‌شود و اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی به‌شمار می‌رود.

یکی از زیبایی‌های این جشن حضور خانواده‌ها و گروه‌های دوست‌دار طبیعت در جنگل‌های شمال به‌شمار می‌رود که به‌مناسبت آخرین چهارشنبه سال دور هم جمع می‌شوند و اقدام به بازی، پریدن از روی آتش و پخت آش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نیروی انتظامی، اورژانس  و بیمارستان‌ها در حال جمع‌آوری اطلاعات حوادث شب گذشته هستند.

در خبرهای اولیه مصدومیت ۱۳ نفر تأیید شده است، برخی منابع از بستری شدن سه نفر به‌دلیل سوختگی در بیمارستان زارع ساری خبر دادند.

با وجود سر و صدای مواد محترقه به‌نظر می‌رسد که حوادث منجر به فوت و قطع عضو در مازندران اتفاق نیفتاده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی ساری از حضور آتش‌نشانان مرکز استان در ۲۸ مأموریت خبر داد.

حسن کلانتری با اعلام اینکه میزان مأموریت‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است، گفت: با حضور به‌موقع نیروها وضعیت تحت کنترل بود.

وی بیان کرد: بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای آتش‌نشانی ساری مشغول عملیات بودند.

کلانتری دیگر حادثه چهارشنبه آخر سال را سقوط بالن کوچک آتش روی سقف یکی از واحدهای مسکونی خواند که منجر به آتش‌سوزی بخشی از سقف ساختمان شد و عنوان کرد: میزان آتش‌سوزی محدود بود که با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی این حادثه هم تلفات سنگین مالی و جانی دربر نداشت.

به گزارش فارس، برآیند اولیه از وضعیت حادثه در شهر ساری با وجود سر و صدای مواد محترقه نشان می‌دهد که تحت کنترل بوده، سال گذشته ۹۷ نفر در چهارشنبه پایان سال مجروح شده بودند که به مراکز درمانی منتقل شدند، همچنین نیروی انتظامی در مازندران بیش از ۵۰۰ هزار مواد محترقه را کشف و ضبط کرده و بیش از ۵۰ نفر را تا قبل از چهارشنبه دستگیر کرده بود و اطلاعات آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

در مصاحبه‌ای که یکی از مسؤولان انتظامی مازندران با خبرنگار فارس داشت، تعداد ۱۳ نفر از افراد دستگیرشده دارای سابقه از گذشته بودند.