متن تا حاشیه اجلاسیه نماز استان مازندران

از سن‌نشینی دانشجویان کنار قرائتی تا تخفیف خرید یک کتاب!
حجت‌الاسلام قرائتی که شیوه خاصی برای سخنرانی‌های خویش دارد، پس از حضور در محل سخنرانی از عدم حضور دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در جلسه انتقاد کرد که پس از این اظهارات دانشجویان که جای خودشان را به میهمانان مراسم داده بودند به سالن برگشته و حجت‌الاسلام قرائتی اعلام کرد که دانشجویان بالای سن و اطرافش بنشیند.
به گزارش فارس،اجلاسیه نماز استان مازندران با استقبال بسیار مناسب مسؤولان استانی در دانشگاه فرهنگیان استان مازندران در روستای تیرکلا ساری برگزار شده است.

آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و آیت‌الله معلمی در کنار حجت‌الاسلام قرائتی به عنوان سخنران اصلی این مراسم بودند.

به دلیل محدودیت مکانی در محل اجلاسیه برخی از شرکت‌کنندگان در اجلاسیه در سالن کناری همایش پیگیر جلسه بودند.

آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و آیت‌الله معلمی در کنار حجت‌الاسلام قرائتی به عنوان سخنران اصلی این مراسم بودند.

به دلیل محدودیت مکانی در محل اجلاسیه برخی از شرکت‌کنندگان در اجلاسیه در سالن کناری همایش پیگیر جلسه بودند.

در کنار مدیران دستگاه‌های اجرایی که در جلسه حضور داشتند، روابط عمومی‌ها این ارگان‌ها دوربین به دست حضور مدیرشان در جلسه را ثبت می‌کردند  که همین مسئله باعث افزایش تعداد دوربین به دستان در همایش شده است.

تجلیل از خیران نمازخانه‌ساز و تجلیل از حسن یزدانی از دیگر برنامه‌های این همایش بوده است، از حسن یزدانی به جهت اینکه بعد از مسابقات ورزشی نماز شکر به جای می‌آورد و همچنین از خیران نمازخانه‌ساز به دلیل اختصاص اعتبار برای ساخت نمازخانه تجلیل شده است.

در حاشیه این همایش از تعداد مدیران استانی هم به جهت فعالیت موثر در امر نماز تجلیل شده است.

حجت‌الاسلام قرائتی که شیوه خاصی برای سخنرانی‌های خویش دارد، پس از حضور در محل سخنرانی از عدم حضور دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در جلسه انتقاد کرد که پس از این اظهارات دانشجویان که جای خودشان را به میهمانان مراسم داده بودند به سالن برگشته و حجت‌الاسلام قرائتی اعلام کرد که دانشجویان بالای سن و اطرافش بنشیند، این اقدام حجت الاسلام قرائتی باعث شد که چند دقیقه سر صدای ترددها در سالن جلسه ایجاد شود.

تذکر به دو فیلمبردار همایش امروز هم از دیگر نکات حاشیه مراسم بود، حجت‌الاسلام قرائتی به اپراتور دوربین اعلام کرده است که موقع تصویربرداری از مردم و شرکت‌کنندگان در سالن را به وقت دیگر موکول کند، حرف‌ها و اظهاراتی را که مطرح می‌کند را به صورت کامل انعکاس دهد که این موضوع با خنده حضار مواجه شده است.

درخواست توزیع کتاب آنچه که یک معلم باید بداند حجت‌الاسلام قرائتی از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود که اعلام کرد که این کتاب را با ۸ هزار تومان پایین‌تر از نرخ اعلام شده به شرکت کنندگان بفروشد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران به صورت کوتاه و در حد خوش آمدگویی سخنرانی کرده است.

به جهت حساسیتی که حجت‌الاسلام قرائتی در هنگام سخنرانی دارد و همه امور را تحت نظر دارد، موقع صحبت‌ها سالن در سکوت کامل بوده است.

اعتبارات موسیقی از بودجه ترویج فرهنگ نماز بیشتر است
حجت‌الاسلام قرائتی با اعلام اینکه میزان اعتباری که برای نماز اختصاص پیدا می‌کند، بسیار کم است،گفت: این موضوع را با بودجه موسیقی در کشور مقایسه کنید.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محسن قرائتی در چهارمین اجلاس استانی نماز مازندران اظهار کرد: اگر نماز انسان قبول باشد همه کارهای انسان مورد قبول حق تعالی قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: بهترین وقتی که خون به مغز می‌رسد زمان سجده انسان است این تحقیق توسط آمریکایی‌ها انجام شده است.

مفسر قرآن یادآور شد: در حال حاضر شرایطی بسیار مناسبی برای تحصیل وجود دارد از این ظرفیت برای توسعه فرهنگ نماز باید به خوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات و سختی‌های که در کشور وجود دارد به‌دلیل گناه‌های خودمان است، به زکات، نماز و خمس توجه مناسبی نداریم.

قرائتی یادآور شد: لقمه حلال در زندگی انسان شرط اصلی تربیت است، در هیچ دانشگاهی در این ارتباط صحبت نشده در صورتی که امام حسین(ع) خطاب به لشگر کفر گفت که چون شما لقمه حرام خوردید در مقابل فرزند پیامبر قرار گرفته‌اید.

وی با اعلام اینکه وضعیت نماز نسبت به دوران پیش از انقلاب بهتر است،گفت: اما نسبت به آنچه که انتظار داشتیم نیست، انتظار است که مدیران کشورها نسبت به این قضیه توجه ویژه داشته باشند.

مفسر قرآن یادآور شد: برای توسعه فرهنگ نماز و صحبت کردن در این همایش تشییع جنازه شوهر خواهرم را ترک کردم و در این مراسم شرکت کردم.

وی با اعلام اینکه میزان اعتباری که برای نماز اختصاص پیدا می‌کند، بسیار کم است، افزود: این موضوع را با بودجه موسیقی در کشور مقایسه کنید.

قرائتی خاطر نشان کرد: در بسیاری از شهرک‌های کشور نمازخانه احداث نشده است، چرا نسبت به این موضوع بی توجه هستیم.

در این مراسم که در محل دانشگاه فرهنگیان مازندران برگزار شد، استانداری، آموزش و پرورش، اداره کل زندان ها، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران به عنوان دستگاههای برتر معرفی شدند.