کنسرت لحظه دیدار با سرپرستی «فرزاد محمد نژاد» و خوانندگی «حسام الدین سراج» در سینما سپهر ساری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان مازندران، در این کنسرت ۷۵ دقیقه ای گروه «مهر بانگ» به سرپرستی «فرزاد محمد نژاد» در دستگاه شور و آواز اصفهان به اجرای برنامه پرداخت.
گفتنی است «راز پنهان»، «صنم»، «مستان سلامت می کنند» و «بیدلان»، از آثار سابق حسام الدین سراج و «آن دلبر من»، «لحظه دیدار» و «چهار مضراب بیداد» ساخته ی سرپرست گروه موسیقی مهر بانگ، آثاری بود که در این کنسرت به اجرا در آمد.

حسام الدین سراج در ۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۳۷ در اصفهان چشم به جهان گشود. ایشان فرزند سید محمدرضا سراج است و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس معماری از دانشگاه شهید بهشتی و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر می‌باشد.

وی، موسیقی را از سیزده سالگی با آموختن تنبک آغاز کرد. سپس سنتور را نزد سیروس ساغری آموخته و برای تکمیل آن از اساتیدی چون فرامرز پایور، رضا شفیعیان و پشنگ کامکار بهره گرفت. همچنین در زمینهٔ آواز از محضر محمود کریمی و محمدرضا شجریان استفاده کرد. بزرگترین مشوق وی در تحصیل علم و هنر پدرش بود. او بر علوم قدیمه و ادبیات احاطه داشت و از صدای خوش آهنگی برخوردار بود و با اساتید ادب و هنر نظیر جلال الدین همائی، تاج اصفهانی، حسن کسائی و… حشر و نشر داشت، به همین جهت فضائی مستعد برای تربیت فرزندانش فراهم آورده بود.

وی علاوه بر آواز، در برخی از آثارش آهنگ‌سازی را نیز به عهده داشته و با نواختن سنتور و سه‌تار نیز آشنایی دارد. همچنین در دانشکده هنرهای زیبا بحثی تحت عنوان شناخت هنر را تدریس می‌کند. او، علاوه بر ایران، کنسرت‌های فراوانی در کشورهای مختلف داشته‌است.