بانوان بازنشسته ادارات مازندران تجلیل شدند

به گزارش تسنیم ، علی‌رضا یونسی رستمیدر گردهمایی بانوان بازنسسته مازندران اظهار داشت: بازنشستگان و فرهیحتگان جوانی و انرژی خود را گذاشتندو هر خدمتی که کردند با عشق و عزت بود و باید قدردان مجاهدت، تلاش و زحمات این بزرگواران باشیم و خاطرات آنان را ماندگار کنیم.

وی افزود: حقیقت حیات این است که از بدو طفولیت، نوجوانی، جوانی، میانسالی، پیری زمین‌گیری و از این دیار فانی به دنیای باقی می‌رویم که در میان همه مخلوقات آفرینش هیچ موجودی مانند انسان موجودی مرگ اندیش نیست و علاوه بر مرگ به فراسوی مرگ می‌اندیشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکهد انسان زیباست و زیبایی را درک می‌کند و خداوند پس از خلق انسان به خود آفرین گفت، تصریح کرد: هیچ کس را گریز از این برهه زمانی نیست و بدانیم راه بازنشستگی راهی است که همگان پا در این مسیر می‌گذارند که امید به آینده را از دست ندهیم و از مطالعه ورزش، صله رحم و سرگرمی‌های شایسته غافل نشویم.

یونسی خاطرنشان کرد: برخی از کشورها مکانی برای بازنشستگان دارند و از آنان رسیدگی می‌کنند که در حوزه‌های مختلف تخصصی اندیشه و ساماندهی تجمعات بهره‌گیری کنیم و نیازهای جامعه را رفع کنیم.

جذب ۷۰ درصد بانوان در بهزیستی

مدیرکل بهزیستی مازندران  نیز در این همایش با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی همه زنان جامعه است که با الگوگیری ازاین بانوی بزرگ بسیاری از آسیب‌ها در جامعه برطرف می‌شود.

سید سعید آرام افزود: با توجه به نوع کارکرد و رویکرد سازمان بهزیستی، بیش از ۷۰ درصد کارکنان را بانوان تشکیل می‌دهند زیرا باید با روحیه مهربانی و لطافت با جامعه هدف همراه باشند.

وی بیان کرد: حضور بانوان منشا وخدمات بسیار ارزنده بوده که کارها به بهترین نحو انجام شده که باید از بازنشستگان به عنوان فرهیختگان جامعه ازتجربیات آنان استفاده شود.

آرام گفت: زمان گذشته امکانات و اعتبار امروز نبود اما فرهیختگان جامعه با پشتکار شرایطی را به وجود آوردند تا خدمات شایانی ارائه دهند.

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: میراث دار خوبی باشیم تا آنچه تلاش کردند را به نحو مطلوب ارائه دهیم و به سرمقصد مطلوب برسانیم.

۱۲۰۰ برنامه فرهنگی حوزه بانوان در مازندران اجرایی شد

مریم جمشیدی نیز در گردهمایی تجلیل از بانوان بازنشسته مازندران در بهزیستی استان، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اصول اخلاقی در جامعه ما به دلیل نوع زندگی ماشینی کمرنگ شده، احترام و تکریم است که باید در ترویج فرهنگ سپاس کوشا باشیم.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: باید بدانیم بازنشستگی پایان راه نیست بلکه موجب خیر و برکت جامعه هستند که جوانان امروز باید از تجربیات این بزرگواران استفاده کنند.

جمشیدی تصریح کرد: دوران مدیریت و اقتدار به پایان می‌رسد اما محبوبیت ماندگار خواهد ماند که باید ما مدیران صادقانه و مدیریت درست در مسیر نظام و انقلاب خدمت کنیم.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره فداکاری دختر، همسر و مادر مهربان اسلام بانوی آب و آیینه فاطمه زهرا (س)، گفت: منش و رفتار حضرت فاطمه زهرا (س) باید به درستی الگوی ما باشد که زنان و دختران ما برای رسیدن به سعادت واقعی باید زوایای مختلف زندگی این بانو را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

وی بیان کرد: باید روحیه امید را در دل فرهیختگان زنده نگه داریم و از دانسته و داشته‌ها و تجربیات بازنشستگان استفاده کنیم.

جمشیدی افزود: قدرشناسی در هرجامعه ای باید در راس کار قرار گیرد که امسال برای نخستین بار زنگ قدرشناسی از والدین درمدارس استان نواخته شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، مسابقات متنوع، تجلیل از زنان، اقشار مختلف و افتتاحیه بخشی از برنامه‌های هفته زن در پایان سال است.

وی افزود: تکریم فرهیختگان و بازنشستگان بر همه واجب است که باید همه همدل باشیم و با تمام وجود از این سرمایه و گنج بهره بگیریم.

به گفته جمشیدی، در ایام دهه فجر امسال، بیش از هزار و ۲۰۰ برنامه در سطح استان اجرا شد.