گردهمایی دو روزه معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران در ساری برگزار شد.

تاکید وزیر ورزش و جوانان بر صرفه جویی، برنامه ریزی در هزینه ها، افزایش و توانمند سازی سمن ها

 ورزش و دکتر مسعود سلطانی فر در گردهمایی مشترک معاونین و مدیران ستادی و استانی که به میزبانی استان مازندران در هتل جنگلی سالارده ساری برگزار گردید، در سخنان مربوط به مسائل وزارتخانه متبوع خود، از مدیران کل خواست تا صرفه‌جویی و برنامه‌ریزی در هزینه‌ها را کنترل کنند و از ابتدای سال سیاست کنترل مصارف و منابع را در پیش گیرند
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ دکتر مسعود سلطانی فر در این همایش ضمن تاکید بر صرفه جویی، برنامه ریزی در هزینه ها و افزایش توانمندسازی سمن ها تصریح کرد: مجموعه دولت مصمم است، با صرفه جویی، نیازهای اصلی و اساسی مردم را تامین و موجبات رضایت آنها را فراهم کند در این خصوص نیز چهارچوبی مشخص و به زیر مجموعه ها اعلام خواهیم کرد.
وی همچنین به مراحل آماده سازی تیم ملی فوتبال اشاره کرد و گفت: همه امکانات و لوازم برای آماده‌سازی تیم ملی مهیا است و یکی از بهترین کمپ های روسیه نیز برای تیم رزرو شده است.
وزیر ورزش و جوانان به در پیش بودن بازیهای آسیایی، پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ اشاره کرد و گفت: ستاد عالی این بازیها از یک سال قبل با همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک تشکیل شد و گزارش‌های فدراسیون‌ها مورد بررسی قرار گرفت و با جمع بندی همه گزارش های کارشناسی شده، چهارچوب مشخصی تعیین شد.
دکتر سلطانی فر تصریح کرد: در چهار دوره گذشته بازیهای آسیایی ما با قزاقستان برای رتبه چهارمی رقابت داشتیم ولی در این دوره باتوجه به این موضوع که میزبان رشته هایی که در آن امید به مدال دارد را وارد بازیها کرده و شورای المپیک آسیا نیز از آن حمایت کرده است، با کشورهای قزاقستان، هند، تایلند و اندونزی رقابت خیلی سختی داریم.
وی به چهار رشته مدال آور ایران در ادوار مختلف بازیهای المپیک( کشتی، وزنه برداری، تکواندو و تک مدال پرتاب دیسک احسان حدادی) اشاره کرد و افزود: امیدوارم در چند رشته دیگر مثل کاراته و سنگ نوردی که قهرمانان خوبی داریم و به تازگی در فهرست بازیهای المپیک قرار گرفته اند، افتخار آفرین باشیم.
او با بیان اینکه از اردوهای تیمها بازدید خواهیم کرد، به مدیران کل استانها تاکید کرد که با بازدیدهای مستمر از اردو ها، حمایت و پشتیبانی لازم را از ملی پوشان داشته باشند.
وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که ستاد عالی بازیهای آسیایی تا زمان آغاز بازیها به صورت منظم برگزار می شود و بلافاصله پس از بازیها نیز به منظور ارزیابی عملکرد کاروان و بررسی ضعف ها و کمبودها برگزار خواهد شد تا با رفع آنها حضور موفقی در المپیک ۲۰۲۰ داشته باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش، حساس بودن مدیران کل استانی نسبت به پروژه های عمرانی استان متبوع را خواستار شد و افزود: مدیران کل استانی باید اطلاعات دقیق از پروژه های استن خود داشته باشند و روند تکمیل آنها را به طور مستمر پیگیری و به بنده گزارش دهند.
دکتر سلطانی فر تصریح کرد: تکمیل پروژه های عمرانی نیازمند پیگیری مستمر است، گفت: یکی از مهمترین شاخص های ارزیابی ما پیگیری پروژه های عمرانی است.
وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی، افزود: انتظارم این است که مدیران مجموعه وزارت ورزش و جوانان این شعار را سرلوحه کار خود قرار دهند
دکتر سلطانی‌فر در پایان تأکید کرد: ظرفیت اجتماعی و مردمی ورزش به عنوان ارزان‌ترین و کاراترین ابزار پر کردن اوقات فراغت و تأمین سلامت باید مورد توجه باشد.