به مناسبت روز جهانی کودک گردهمایی همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک در سالن سلمان هراتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری برگزار شد.

تربیت نسلی قانونمدار با آموزش و فرهنگ‌سازی از نسل‌ پایه

 فرمانده انتظامی استان در همایش طلایه داران و فرهنگیاران ترافیک، گفت: با فرهنگ‌سازی و آموزش از نسل‌ پایه، نسلی قانونمدار تربیت و تحویل جامعه می شود .

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سردار سیدمحمود میرفیضی در این همایش که در سالن اجتماعات ارشاد استان برگزار شد،هفته ناجا رافرصتی برای ارائه محتوای آموزشی به جامعه هدف برای جلب مشارکت های مردمی و ارائه مطالب آموزشی به منظور ارتقاء فرهنگ خود کنترلی در آحاد جامعه برشمرد .

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: در حوزه نظم و امنیت اگر هر کسی وظیفه خود را به درستی انجام دهد حوادث کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان هم در گروه سنی خود وظایفی دارید، افزود: خانواده و معلمان بیشترین تاثیر در شکل‌گیری آینده فرزندان دارند .

سردار میرفیضی با اشاره به نقش آموزش همگانی و فرهنگ سازی در ارتقاء امنیت اجتماعی و فرهنگ ترافیک، اظهار داشت: با فرهنگ‌سازی از نسل‌ پایه، نسلی قانونمدار تربیت و تحویل جامعه می شود .

فرمانده انتظامی مازندران،تصریح کرد: در مازندران روزانه ۲ نفر کشته و ۳۳ نفر مصدوم ‌می‌شوند و عمده حوادث به این دلیل است که قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان اجرا نمی‌شود.

میرفیضی یادآور شد: همیاران ترافیک که از بین دانش‌آموزان هستند، رفتارهای پرخطر در حین رانندگی را به پدر و مادر خود تذکر دهند .

درپایان این مراسم از فرهنگیاران و همیاران پلیس نمونه با اهداء لوح سپاس و هدیه قدردانی شد .