گردهمایی و تجلیل از راهوران محله و نمونه های ترافیکی استان مازندران در سالن هلال احمر ساری برگزار شد.

به گزارش  تسنیم، سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی در گردهمایی راهوران محله و نمونه‌های ترافیکی مازندران در سالن هلال احمر اظهار داشت: تردد در راه‌های استان در حال افزایش است که در پنج ماهه امسال ۲۷۰ میلیون تردد در استان صورت گرفت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش داشت که در کشور رتبه اول یا دوم را بعد از استان تهران و البرز دارد.

وی افزود: البته باید بدانیم راه‌های استان‌های تهران و البرز بزرگراهی و اتوبان بوده اما در استان این امکانات کمتر است که در بحث تصادفات در مازندران روند کاهشی داشتیم که در پنج ماهه نخست امسال میزان کشته‌های درون شهری ۱۶ درصد و بروون شهری ۱۵ درصد کاهش کشته داشتیم.

قدمی بیان کرد: چند شاخص توسط بهداشت جهانی انجام شده که مقایسه تعداد کشته‌ها به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است که در کشور ۱۹ نفر کشته شدند و در استان ۱۸ نفر کشته شدند و باید با آموزش این میزان را کاهش دهیم.

وی افزود: از رئوس مهم مثلث ترافیکی بحث آموزش است که این گردهمایی سالانه با حضور دهیاران دربحث ترافیک راه‌های روستایی برگزار میشود.

وی افزود: در سال گذشته دربحث فوتی‌ها نسبت به سال ۹۵ حدود پنج درصد کاهش داشتیم و در امر آموزش کارشناسان ترافیکی در دانشگاهها، ادارات، مدارس، ترمینال و پایانه‌ها حضور دارند.

قدمی گفت: امسال ۵۰۰ نفر از نیروهای پلیس در جاده‌های استان جهت نظم و امنیت ترافیکی مستقر هستند که مردم و مسافران باید به علائم راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند.

در پایان از نمونه‌های ترافیکی با اهدای جوایزی تجلیل شد.