آئین سنتی حلیم‌پزان همراه با عزاداری سرور و سالار شهیدان به مناسبت اربعین حسینی در نقاط مختلف شهر ساری برگزار شد.

برپایی آئین سنتی حلیم‌پزان؛ رسم دیرینه مازندرانی‌ها در شب اربعین

آئین سنتی حلیم‌پزان یکی از سنت‌های دیرینه مازندرانی‌های علوی تبار بوده که در شب اربعین شهادت سالار شهیدان(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم ، همه ساله با فرا رسیدن ماه محرم و صفر، ایام عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مازندران عطر و بوی حسینی می‌گیرد و مردم این دیار با اجرای سنت‌های کهن و دیرینه خود به استقبال عزای خاندان عصمت و طهارت (ع) می‌روند.

یکی از این سنت‌های کهن و دیرینه، پخت حلیم یا مراسم سنتی حلیم‌پزان بوده که با شور خاصی در ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در شهرها و روستاهای مازندران اجرایی می‌شود و مردم دیار علویان ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان می‌دهند.

این غذای مخصوص ایام محرم از گندم و گوشت و حبوبات تهیه می‌شود و پختن آن خود سنتی ویژه با آداب و ترتیب دیدنی است و عشق به اباعبدالله الحسین(ع) و ارادت ویژه مردمان دیار علویان طبرستان به خاندان عصمت و طهارت(ع) است.

در این مراسم سنتی هر یک از مازندرانی‌ها با اقدامی در پخت حلیم نذری تلاش می‌کنند و هر فرد به اندازه وسع خود بخشی از اقلام مورد نیاز پخت حلیم را مهیا می‌کنند و در شب اربعین حسینی هر یک از عزاداران حسینی یک به یک بر سر دیگ‌های حلیم نذری می‌آیند و هرکس که نذر و آرزوی داشته باشد چوب حلیم را به دست می‌گیرد و با صلوات اندک زمانی حلیم را به هم می‌زند و حاجتشان را با توسل به سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) از پروردگار طلب می‌کنند و این مراسم تا حدود سحرگاه روز بعد ادامه پیدا می‌کند تا اینکه کم کم به اذان صبح نزدیک می شوند و سر دیگ ها را بر می دارند و نوبت به تقسیم حلیم میان نیازمندان و اهل محل می‌کنند، سنتی که چشم‌ها را تا صبح بیدار نگه می‌دارد و دل‌ها روانه کربلا می‌کند.