در قالب رزمایش کمک مومنانه و پویش نذر هوشمند؛

آئین نمادین اهدای ۵۰۰ تبلت به دانش‌آموزان نیازمند استان برگزار شد

در نهمین روز از دهه فجر و در راستای رزمایش کمک مومنانه که در قالب پویش همکلاسی مهربان و نذر هوشمند در مازندران برگزار شد ۵۰۰ دستگاه تبلت در میان مدیران مدارس توزیع شد تا به دانش‌آموزان نیازمند رسانده شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ همچنین در آیینی در اردوگاه دانش‌آموزی بادله ساری به صورت متمرکز و با همت سپاه کربلای مازندران و اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد ۱۰ هزار بسته نوشت افزار و یک‌هزار پوشاک گرم نیز در میان دانش‌آموزان استان توزیع شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این آیین از خرید و توزیع ۸ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت هوشمند در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه و توزیع آن میان دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش ۲۲ هزار تبلت و گوشی تلفن همراه هوشمند خریداری و در اختیار دانش‌آموزان مازندرانی قرار گرفت.

علیرضا سعدی پور شمار دانش‌آموزان فاقد تجهیزات هوشمند آموزش را در ابتدای مجازی شدن آموزش حدود ۴۰ هزار نفر ذکر کرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و همکاری بانک های عامل ۱۲ هزار فقره قرارداد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه منعقد شد که از این تعداد ۶ هزار و ۹۰۰ فقره از سوی بانکهای عامل ملی، تجارت، سپه، رفاه و توسعه تعاون پرداخت شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون شمار دانش‌آموزان فاقد تجهیزات هوشمند آموزش ۱۱ هزار نفر است که امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و خیران این تجهیزات مورد نیاز خریداری و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار بگیرد. از ابتدای سال تحصیلی جاری و طبق داده‌های از مجموع ۵۰۸ هزار و ۲۵۵ هزار دانش آموزان مازندرانی، حدود ۴۰ هزار تن برای بهره‌گیری از آموزش مجازی از داشتن تلفن همراه هوشمند و تبلت محروم بودند که تاکنون اقدامات زیادی برای رفع مشکل این دانش آموزان انجام شد.

سعدی پور ادامه داد: اگر چه هنوز ۱۱ هزار و ۸۰۵ دانش آموز مازندرانی فاقد ابزار هوشمند ازجمله تلفن همراه و تبلت هستند، ولی طبق توافق‌های صورت گرفته، بانک‌های مازندران متعهد به پرداخت ۱۲ هزار مورد تسهیلات خرید تجهیزات هوشمند دانش‌آموزی بودند که تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن محقق شد و در صورت تحقق بقیه تسهیلات بانکی، شاهد رفع کامل این محرومیت برای تمامی دانش‌آموزان استان خواهیم بود.