آتش سوزی سریالی در میانکاله مازندران

اراضی پناهگاه حیات وحش و تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق مازندران برای نهمین بار طی سال جاری دچار آتش سوزی شد.
پناهگاه حیات وحش در شرق مازندران حدود ۶۰ هزار هکتار مساحت دارد که بیش از ۴۰ هزار هکتار آن را تالاب بین المللی میانکاله تشکیل می‌دهد.
بر اساس آمار‌های رسمی دستکم هر سال بیش از یک و نیم میلیون بال پرنده مهاجر از ۱۳۰ گونه برای زمستان گذرانی یا زیست در سایر فصول در تالاب میانکاله و اراضی مجاور آن فرود می‌آیند.

تالاب میانکاله در آتش می‌سوزد

خطای انسانی، عامل اصلی آتش‌سوزی

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: بخشی از اراضی تالاب بین المللی میانکاله که بامداد یکشنبه طعمه حریق شد، همچنان در آتش می سوزد.
به گزارش بلاغ، حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: آتش سوزی حوالی ساعت 2 بامداد روز یکشنبه از کیلومتر 35 حدفاصل پاسگاه مرکزی به طرف محیط بانی میان قلعه رخ داد و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر به همراه مامورین آتش نشانی، منابع طبیعی، بندرامیرآباد، راه و شهرسازی با ادوات و تجهیزات اطفاء حریق برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شدند و در تلاش برای اطفاء کامل آن هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تاکید کرد: برای تسریع در مهار و خاموش کردن آتش، با ستاد مدیریت بحران استان بمنظور ارسال فوری تجهیزات و امکانات هماهنگی لازم انجام شده است.

ابراهیمی اضافه کرد: به دلیل وزش شدید باد در منطقه، اطفاء حریق به سختی در حال انجام است.

وی آتش سوزی های تالاب میانکاله در سالجاری را 9 مورد اعلام کرد و گفت: مساحت آتش سوزی های رخ داده از آغاز سالجاری تاکنون، حدود 11 هکتار بوده است.

ابراهیمی گفت: عامل آتش سوزی انسانی است و تلاش برای شناسایی متخلف یا متخلفین با جدیت ادامه دارد.