محفل فرهنگی هنری سلمان در روستای مزردشت تنکابن برگزار شد

با حضور تنی چند از مسئولین حوزه هنری مازندران، هنرمندان و اصحاب رسانه ویژه برنامه افتتاحیه هفته هنر انقلاب در آرامگاه سلمان هراتی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران 20 فروردین 98 برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی مازندران با گردهمایی جمعی از اهالی فرهنگ هنر در روستای مزردشت تنکابن آغاز شد.
«سینا دلشادی» رییس حوزه هنری مازندران در ابتدای این برنامه ضمن عرض خیر مقدم به حضار گفت: سلمان هراتی شاعری انقلابی است، با اندیشه های والا که باید مقام و جایگاهش ارج نهاده شود، البته این اتفاق مهم است که جمعی به پاس این مرد مسافتی را طی میکنند تا در چنین روزی در این مکان حاضر شوند.
متاسفانه بی توجهی به مفاخر و فرهنگ و تاریخ در سرزمین ما کماکان دیده میشود، اما بدانیم وقتی که دنیا دست به کارهای تصنعی میزند تا برای خودش تاریخ و قهرمان بیافریند، حال ما که این بزرگان را داریم، باید از آنها پاسداری کنیم و با هویت سازی آنان از راه شناسایی، بررسی و پاسداشت این بزرگان گامی درست بسوی تمدن نوین اسلامی برداریم.

گفتنی است در بخشهای دیگر این محفل که «افشنگ» و « داجلیری» دو شاعر غرب استان به خوانش چند اثر خود پرداختند، از مجموعه شعر «عشق بدون کودتا» اثر «رجب افشنگ» و « کجایند مردان بی ادعا» اثر «محمدجواد آسمان» رونمایی شد. همچنین در ادامه این گردهمایی که با هنرنمایی و دو تار نوازی «سید جلال محمدی» همراه بود از پوستر اولین دوره «جایزه ادبی شعر سلمان» با حضور بانو « حکیمه هراتی» خواهر سلمان هراتی و پوستر جشنواره اینفوگرافی با موضوع« گام دوم انقلاب» رونمایی شد.