آغاز به کار نخستین جشنواره موسیقی فجر در مازندران

نخستین جشنواره موسیقی فجر در استان مازندران با اجرای شهاب مظفری در سالن هلال احمر ساری آغاز به کار کرد.

با اجرای شهاب مظفری در میان استقبال پرشور ساروی ها :
چراغ نخستین جشنواره موسیقی فجر مازندران روشن شد

در راستای سی و ‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر ، نخستین دوره موسیقی فجر مازندران در ساری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، عصر روز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه با اجرای گروه موسیقی پاپ شهاب مظفری نخستین دوره جشنواره موسیقی فجر مازندران آغاز شد که این اجرا با استقبال پرشور مردم مازندران بویژه ساروی ها همراه بود.

شایان ذکر است که این جشنواره همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره ملی موسیقی فجر در تهران از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه در ساری باهمکاری انجمن موسیقی این استان، برای نخستین بار با اجرای ۵ گروه برگزار می‌شود.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این خصوص گفت: سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به عنوان مهم‌ترین رویداد موسیقیایی کشور در حالی برگزار می‌شود که استان مازندران نیز در سال جاری برای نخستین بار میزبان این جشنواره شده است.

وی تصریح کرد: مردم مازندران در طول زمان نشان داده اند که هنر را دوست دارند و از درک معناهای عمیقش لذت می‌برند و همین امر برای تقویت روحیه خدمتگزاری ما صدچندان اثرگذار است.

این مسئول فرهنگی و هنری استان همچنین تصریح کرد: جشنواره استانی موسیقی فجر با حمایت ویژه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و در راستای همراهی با مردم سیل زده از استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و طی برگزاری آن ، یاد و خاطره جانباختگان سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی نیز گرامی داشته می‌شود و نخستین دوره جایزه موسیقی و رسانه و جایزه ترانه سال از برنامه هایی خواهد بود که برای نخستین بار در آن برگزار خواهند شد.

زارع افزود: شهاب مظفری خواننده پاپ در روز دوشنبه ۲۸ بهمن در دو سانس ۱۸ و ۲۱ اجرایی را به روی صحنه برد که مازندرانی های عزیز از آن استقبال کردند.

زارع همچنین تقویم اجرایی این جشنواره و گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد: گروه سنتی تنبور دالاهو به سرپرستی هوشنگ امیریان در روز سه شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۸، گروه محلی مازرون به سرپرستی رضا دیوسالار سه شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۲۱، گروه محلی کایر به سرپرستی سید جمال محمدی چهارشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۸ و گروه سنتی اقبال آذر به سرپرستی سبحان مهدی پور ساعت ۲۱ چهارشنبه در سالن هلال احمر ساری روی صحنه می روند.

وی یادآور شد: علاقمندان برای حضور در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.iranconcert.com بلیط مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

شایان ذکر است مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پنجشنبه اول اسفند در تالار وحدت برگزار خواهد شد.