با اجرای برنامه در مرکز خیریه دست های مهربان صورت گرفت؛

آغازی متفاوت برای طرح «ک مثل کودک، ک مثل کتاب» به مناسبت هفته کودک

اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، به مناسبت آغاز هفته کودک، طرح «ک مثل کودک، ک مثل کتاب» را با اجرای برنامه هایی در مرکز خیریه دست های مهربان ساری آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران،  به مناسبت آغاز هفته کودک و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، طرح «ک مثل کودک، ک مثل کتاب» با اجرای برنامه هایی توسط کتابداران ساری مانند عروسک‌گردانی، کتابخوانی، قصه‌گویی و مسابقات نقاشی برای کودکان پروانه ای، بی سرپرست و بدسرپرستی که در مرکز خیریه دست های مهربان ساری نگهداری می شوند، آغاز شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این خصوص اظهار داشت: طرح خودمان را از این مرکز شروع کردیم زیرا باید به این بچه‌ها که دارای بیماری خاص هستند و یا از داشتن سرپرست محرومند، بیشتر توجه کرد؛ آسیب‌های اجتماعی، روحی و روانی بسیاری این کودکان را تهدید می کند که می توانیم با توجه ویژه به آنها از این آسیب ها جلوگیری کنیم.

وی افزود: ۵۰ نسخه کتاب کودک و یک قفسه و تعدادی عروسک برای این بچه‌ها که امکان حضور در کتابخانه‌های عمومی را نداشتند، هدیه آوردیم و امیدواریم راهی را با کتاب و کتابخوانی پیش روی آنها بگشائیم که به آینده ای بهتر ختم شود.

ولیپور به اجرای برنامه های مختلف کتابداران برای این کودکان در این برنامه اشاره کرد و گفت: عمق نگاه معصومانه این کودکان، عطش شرکت در چنین برنامه هایی را نشان می دهد و خوشحالیم که توانستیم لبخندی را بر لبان آنها بنشانیم.

وی ابراز امیدواری کرد با تعامل با مسئولان این مرکز، اجرای برنامه های اینچنینی ادامه یابد تا روند تربیتی در پیش گرفته شده برای این گروه از کودکان با برنامه های ویژه کتاب و کتابخوانی، رنگ و بوی بهتری پیدا کند.