مراسم تحلیف نمادین پنجمین دوره شورای شهر شهرستان ساری با حضور مردم و  مسئولین استانی و شهرستانی در سالن هلال احمر شهرستان ساری برگزار گردید.

آيين تكريم اعضاي دوره چهارم و معرفي اعضاي دوره پنجم شوراي اسلامي شهر ساري در سالن هلال احمر ساري برگزار شد.  
     به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري، آيين تكريم اعضاي دوره چهارم و معرفي اعضاي دوره پنجم شوراي اسلامي شهر ساري صبح امروز با حضور آيت الله طبرسي نماينده ولي فقيه در استان، حجه الاسلام والمسلمين تقوي فرد، رييس كل دادگستري استان، علي اصغر يوسف نژاد، نماينده مردم ساري و مياندورود در مجلس شوراي اسلامي، اعضاء ادوار چهارم و پنجم شورا، شهردار ساري و تني چند از مسئولان استاني و شهري و ديگر مدعوين در سالن هلال احمر ساري برگزار شد.

   يوسف نژاد:

با همت تيم مديريت شهري ساري باند پروازي توسعه اين شهر آماده شده است

   علي اصغر يوسف نژاد نماينده مردم ساري و مياندورود در مجلس شوراي اسلامي به شيوه هاي مردم سالاري و اتكا به حضور و راي مردم در همه صحنه ها اشاره كرد و گفت: ما بايد قدردان اين نظام باشيم چراكه مردم سالاري ديني تجربه بسيار گران قيمتي براي اداره امور مخصوصاً امور محلي به ارمغان آورده است.   وي، ميزان موفقيت دوره چهارم شوراي اسلامي شهر ساري را نسبت به ادوار گذشته موفق تر دانست و افزود: با توجه به تجربه اي كه در دوره هاي اول تا سوم شورا در شهر ساري كسب شد و نيز استفاده شوراي دوره چهارم از اين تجارب ارزنده، ميزان توفيق شواراي چهارم بيش از دوره هاي گذشته به نظر مي رسد.
  نماينده مردم ساري و مياندورود در مجلس شوراي اسلامي به ارتباط مستقيم اصل هاي ۱۰۰، ۱۰۱ و ۱۰۲ قانون اساسي به شوراها اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به اين اصول قانوني لازم است از ظرفيت و توانمندي هاي مردم در اداره امور شهر استفاده شود؛ چيزي كه پيش از اين كمتر شاهد آن بوديم و بحمدالله ساري در سال هاي اخير روي اين ريل قرار گرفته است.
  عضو سابق هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با تبيين سه راه اخذ مصوبه از اين مجلس، بيان داشت: اخذ مصوبات مجلس شوراي اسلامي يا از طريق ارسال لايحه از سوي دولت و يا از طريق طرحي كه حداقل ۱۵ نفر از نمايندگان مجلس ارائه كنند صورت مي گيرد؛ اما يكي از راه هاي قانوني اخذ مصوبه از اين مجلس كه تا حد زيادي مغفول مانده، ارسال لايحه از سوي شوراي عالي استان هاي كشور است كه اميدوارم در دوره پنجم شوراهاي اسلامي شهر و روستا، از اين مسير قانوني براي پيشبرد بهتر امور در كشور استفاده شود. ضمناً وي ارسال لايحه از سوي قوه قضاييه در شرايط خاص و با رعايت موارد لازم را نيز يكي از راه هاي اخذ مصوبه از مجلس شوراي اسلامي برشمرد.
  يوسف نژاد كار شورا را يك كار تيمي و يك سرمايه معنوي دانست و اذعان داشت: كار شوراها يك كار تيمي است كه بايد در سايه اتحاد و انسجام صورت پذيرد. شوارهايي كه تضاد و تقابل داشته باشند، نتيجه مناسبي نخواهند گرفت و البته كه شوراي چهارم شهر ساري با رعايت اتحاد و همدلي بسيار موفق بوده است.
در ادامه، وي، با اشاره به اينكه، با همت تيم مديريت شهري ساري باند پروازي توسعه اين شهر آماده شده است،  بر ضرورت همكاري همه دستگاه ها و نهادها با شهرداري تاكيد كرد و گفت: شهرداري براي خدمات رساني نيازمند كمك همه دستگاه ها و نهادها است و لازم است مديران دستگاه ها تا حد امكان با شهرداري همكاري كنند تا نتيجه مطلوب‌تري از مجوعه اقدامات مديريت شهري گرفته شود و شهروندان شاهد آرامش و آسايش بيشتري باشند.
نماينده مردم ساري و مياندورود در مجلس شوراي اسلامي، شهرداري ساري را نهاد اول استان معرفي كرد و افزود: اين موفقيت با همت مديريت شهري، علما، دانشمندان و حمايت راهگشاي نماينده ولي فقيه در استان و همراهي شهروندان ساروي به دست آمده و حفظ اين شرايط و ارتقاء آن از مهمترين وظايف شوراي پنجم به حساب مي آيد.
وي ضمن اعلام حمايت از شوراي پنجم در مسير كاري در آينده، با اشاره به اينكه اغلب اعضاي شوراي پنجم داراي سابقه كار شهري هستند، از همه كساني كه در شوراي چهارم ساري حضور داشته اند و اكنون به هردليلي در ميان اعضاي شوراي پنجم حاضر نيستند، درخواست كرد تا با حمايت و انتقال تجربيات ارزشمند خود، ياريگر شوراي پنجم بوده و در دستيبابي ساري به شهري سالم و توسعه محور، ايفاي نقش نمايند.
 يوسف نژاد در پايان سخنان خود از شهردار آينده و مجموعه مديريت شهري ساري نيز خواست تا با رعايت كامل حق الناس و هزينه كرد آن، در امور لازم و ضروري شهر بر مبناي اقتصاد مقاومتي مدّنظر رهبر معظم انقلاب، زمينه هاي توسعه پايدار در ساري را بيش از پيش آماده و مهيا سازند.

آيت الله طبرسي:

مزه شيرين شوراي چهارم را با اين اعضا و با حضور شهردار جوان و مكتبي چشيديم و اين مسئله قابل انكار نيست

   همچنين در ادامه برنامه، آيت الله طبرسي، نماينده ولي فقيه در استان مازندران، ضمن تبريك سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت زهرا(س) به آياتي از سوره هاي شوري و اعراف در قرآن كريم در خصوص جايگاه شورا و مشورت اشاره كرد و افزود: شورا يك اصل اصيل قرآني است و ريشه در قرآن دارد. شورا در امور اجتماعي نفوذ دارد و در جايگاه يدالخلقي دسته بندي مي شود.
نماينده ولي فقيه در استان مازندران با اشاره به درخشيدن شوراي چهارم در شهر ساري و خدمات ارزنده اين مجموعه در چهار سال گذشته اظهار داشت: خوب درخشيدن شوراي چهارم ساري نياز به تفسير و تبيين ندارد و ما مزه شيرين اين شورا را با اين اعضا و شهردار جوان و مكتبي چشيديم و البته اين مسئله قابل انكار نيست.
  در ادامه، امام جمعه مركز استان تخريب هايي كه عليه مجموعه شهرداري ساري مي شود را وابسته به اهداف نادرستي خواند و ابراز داشت: اينجانب عليرغم حرف و حديث هايي كه برخي گفتند از اعضا شوراي چهارم، شهردار جوان و پرتلاش ساري و همكارانشان تشكر كرده و مي كنم و در آينده نيز در كنار برادران شوراي دروه پنجم خواهم بود و اين تخريب ها هيچ اثري در من ندارند، چرا كه وجدانم آرام و پرونده ام روشن است.
آيت الله طبرسي توجه اعضاي شوراي پنجم به سه نكته را ضروري دانست و افزود: نكته اول اينكه حواستان باشد شما رأيتان را از مردم گرفتيد و منصوب آن ها هستيد و اين مردم به دنيال تلاش و فعاليت و عمل گرايي هستند. نكته دوم بحث وحدت اعضاي شورا و شهردار آينده است كه ضرورتي اجتناب ناپذير است و نكته بعد اين است كه اولويت ها را در شورا و شهرداري بررسي كنيد و ببيند آن طرح هايي كه براي مردم منفعت بيشتري دارند را اجرايي و عملياتي كنيد نظير مسله ساماندهي معابر شهري، مسئله زباله و ترافيك شهري.
  نماينده ولي فقيه در استان توجه به كارنامه شهرداري ساري در چهار سال گذشته را ضروري دانست و اظهار داشت: ساري از سال ۱۳۰۶ شهرداري دارد، يعني نزديك به ۹۰ سال. شما بياييد كارنامه ساري را در ۹۰ سال اخير ببينيد و كارنامه اين چهار سال را به طور مجزا مطالعه كنيد؛ در اين صورت متوجه مي شوديد كه عرايض بنده اغراق و مبالغه نيست.
در ادامه، وي به ضرورت استفاده مسئولان از فرصت هاي زودگذر اشاره كرد و افزود: به مصداق فرمايش اميرالمومنين كه فرمودند: اِغتَنِمُوالفُرَص، فَاِنّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحَاب، فرصت ها مانند ابر در حال گذشتن است و ما بايد آن ها را قدر بدانيم و به مردم خدمت كنيم. توجه به ضعفا و عامه مردم را در دستور كار خود قرار دهيد تا جلب رضاي خداوند ثمره تلاشتان باشد.
در پايان، امام جمعه ساري به تقارن ايام راي اعتماد وزرا در كابينه با ايام هفته دولت اشاره كرد و گفت: اين تقارن پيامي را در بر دارد كه آن هم توجه دولتمردان به اين نكته است كه بايد رجايي وار و باهنروار در عرصه خدمت رساني فعال باشند و مردم را ولي نعمت خود بدانند.

عليجان شمشيربند:

برخي اقدامات مجموعه مديريت شهري آروزي ده ها ساله من و شهروندان ساروي بود

   عليجان شمشيربند، رييس دوره چهارم شوراي اسلامي شهر ساري ضمن عرض خيرمقدم به مهمانان و سپاسگزاري از بيانات نماينده ولي فقيه در استان، بناي شوراي چهارم را خدمت به مردم دانست و اظهار داشت: شهرداري و شورا يك كار تيمي و جمعي است و ما در چهار سال گذشته به آن مقيد بوده ايم و اين موفقيت ها نتيجه همگرايي و وحدت و ثمره همين كار تيمي است.
  وي با اشاره به تغييرات اساسي شهر در اين دوره بيان داشت: اتفاقات اين دوره مانند بوستان ملل، بوستان ولايت، زيرگذرها و روگذرها و همه اقدامات مجموعه مديريت شهري آروزي ده ها ساله من و شهروندان ساروي بود كه به لطف خدا و در سايه اتحاد و انسجام صورت گرفته است.
  اين عضو دوره پنجم شوراي اسلامي شهر ساري به صداقت اعضا شوراي شهر ساري در مسير خدمت اشاره كرد و افزود: در تمام مدت خدمتم در اين چهار سال حتي يك امضا را با حب و بغض پاي برگه اي نزدم و تلاش كردم فقط رضايت خدا و منفعت شهروندان را در نظر بگيرم؛ با اين اوصاف البته گاهي ممكن است برداشتم اشتباه بوده باشد و در اين خصوص از مردم عزيز و همه آن هايي كه اجحافي به حقشان شد، طلب پوزش و حلاليت مي نمايم. وي ادامه داد: انشاءالله با همين روحيه در شوراي پنجم نيز حاضر مي شويم و خدمت به مردم را استمرار خواهيم بخشيد.
  رييس دوره چهارم شوراي اسلامي شهر ساري با اشاره به انجام وظايف نظارتي شورا در دوره چهارم، بيان داشت: عليرغم همه حمايت ها و همكاري ها با شهردار ساري، هيچگاه وظيفه نظارتي را فراموش نكرديم بارها از اين حق شوراي شهر استفاده نموديم.

حجه الاسلام و المسلمين تقوي فرد:

در ادوار شوراهاي اسلامي شهر، هيچگاه وحدت و هماهنگي به اين زيبايي كه در دوره چهارم ساري اتفاق افتاد را رويت نكرده بودم

   همچنين، در ادامه آيين تكريم اعضاي دوره چهارم و معرفي اعضاي دوره پنجم شوراي اسلامي شهر ساري، حجه الاسلام والمسلمين تقوي فرد، رييس كل دادگستري استان با تبريك اين روز مبارك و تقدير از اعضاي دوره چهارم شورا، وحدت و هماهنگي اين مجموعه با شهردار را كم نظير توصيف كرد و اظهار داشت: در ۱۸ سال گذشته و در ادوار شوراهاي اسلامي شهر، هيچگاه وحدت و هماهنگي به اين زيبايي كه در دوره چهارم ساري اتفاق افتاد را رويت نكرده بودم و همين قدرداني از زحمات عزيزان باعث شد تا شخصاً در اين جلسه حضور پيدا كنم.
وي با اشاره به حمايت هاي دادگستري از شوراي چهارم و استمرار آن در دوره پنجم گفت: هيچگاه اهل تعارف سياسي نبوده ام و همواره سعي كردم بر مبناي عدالت رفتار كنم. يقيناً چنانچه شورا از مسير اصلي وظايف خود خارج نشده و بر مدار صحيح حركت كند، حامي آن ها خواهم بود والبته در صورت بروز تخلف اولاً نگاهم بر خيرخواهي و جلوگيري است.
رييس كل دادگستري استان مازندران به چندين آيه از قرآن كريم در خصوص تغييرات جامعه توسط اقوام اشاره كرد و افزود: به شهادت قرآن كريم، تغييرات جامعه بشري همواره بر اساس خواست اقوام اتفاق افتاده و مي افتد و خواست مردم مبناي تغييرات مثبت و منفي خواهد بود.   در پايان، وي، مسئولان و اعضاي شوراي پنج را به رعايت اين جايگاه ها توصيه كرد و بيان داشت: قدر جايگاه هايي كه اشغال مي كنيم را بدانيم و آن را فرصتي براي رفع حوائج مردم قلمداد كنيم. از تجربه گذشتگان بهره ببريم و در اين رابطه اطمينان دارم كه شوراي پنجم و شهردار آينده با استفاده از تجربيات گذشتگان موفق تر از قبل خواهند بود.
محمدحسن محمدي كيادهي: آشتي شهروندان با شهرداري از دستاوردهاي مديريت عبوري در سال هاي اخير است
   در ادامه، محمدحسن محمدي كيادهي به عنوان نماينده مردم در چهار دوره شوراي اسلامي شهر ساري سخن گفت و اظهار داشت: مديريت عبوري بر مجموعه شهرداري در كنار خدمات فراوان، دو نتيجه بسيار مغتنم داشت: يكي آشتي شهروندان با شهرداري به عنوان يك نهاد خدمت رسان و ديگري درآمدپايدار و هزينه كردن آن بر مبناي عدالت و توازن در سطح شهر بوده است.
 شايان ذكر است، لوح تقدير مهدي عبوري، به عنوان شهردار ساري و سيد مسعود مدينه به عنوان نايب رييس دوره چهارم شوراي اسلامي شهر ساري، توسط حضرت آيت الله طبرسي، نماينده ولي فقيه در استان مازندران، تقديم عليجان شمشيربند براي تشكر از زحمات سه ساله وي در جايگاه رياست شوراي اسلامي شهر ساري شد.      در پايان، هفت نفر از اعضاي دوره پنجم شوراي اسلامي شهر ساري كه در جلسه حاضر بودند، با حضور روي سن، ضمن ايراد سخنان كوتاه، از قبول زحمت و صبر مهمانان و مدعوين، تقدير و تشكر كردند.
خبرهای تکیملی 
در نخستین جلسه پنجمین دوره شورا

اعضای هیأت رئیس شورای شهر ساری انتخاب شدند

مدینه رئیس و ذلیکانی نائب رئیس شد

رئیس سابق شورای اسلامی شهرستان ساری گفت: مسعود مدینه در نخستین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ساری به‌عنوان رئیس و علی‌اکبر ذلیکانی به‌عنوان نائب رئیس انتخاب شدند.
علیجان شمشیربند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: انتخاب هیأت رئیسه شورای اسلامی شهرستان ساری عصر امروز با  حضور معاون فرماندار ساری برگزار شد.

وی بیان کرد: در انتخاب هیأت رئیسه مسعود مدینه به‌عنوان رئیس و علی‌اکبر ذلیکانی به‌عنوان نائب رئیس انتخاب شدند که هر دو تک کاندیدا بودند.

رئیس سابق شورای اسلامی شهرستان ساری  ادامه داد: قاسم قاسمی به‌عنوان منشی اول و آقامیری به‌عنوان منشی دوم شورای اسلامی ساری انتخاب شدند.

شمشیربند درباره انتخاب شهردار ساری، گفت: هنور انتخابات شهردار انجام نشده است

در اولين جلسه شوراي پنجم ساري صورت گرفت:

انتخاب مجدد مهدي عبوري به عنوان شهردار ساري

مهدي عبوري در اولين جلسه پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر ساري، مجدداً به عنوان شهردار ساري انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري، در اولين جلسه پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر ساري، مهدي عبوري مجدداً به عنوان شهردار ساري انتخاب شد.

در اين جلسه كه عصر روز چهارشنبه اول شهريور ماه تشكيل شد، پس از انتخاب اعضاء هيات رييسه سال اول، انتخاب شهردار ساري در دستور كار قرار گرفت كه پس از مشورت و رأي گيري، مهدي عبوري كه در پنج سال اخير سكان‌دار شهرداري ساري بود، با رأي مجدد اعضاء پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر ساري بار ديگر به اين سمت برگزيده شد.

شايان ذكر است، عبوري، طي روزهاي گذشته، برنامه هاي خود، براي آينده شهر را تقديم اعضاي شوراي پنجم شهر ساري كرده بو