اجلاسیه سراسری مجمع بسیجیان مازندران در سالن غدیر سپاه کربلا

عکاس(سید جلال شکوهی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

به گزارش فارس، سردار علی نصر  در اجلاسیه سراسری مجمع بسیجیان مازندران، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: ظرفیت‌های مناسبی در بین جوانان برای توسعه و تحول آفرین در کشور وجود دارد و رهبر معظم انقلاب هم در توجه به جوانان تاکید ویژه‌ای داشتند.

وی با اعلام اینکه در سال‌های اخیر شاهد سوء مدیریت بودیم، افزود: سرمایه اجتماعی و امید مردم مخدوش شده است و باید به این نکته توجه داشتیم که افق روشن را در ذهن افکار عمومی حفظ و تقویت کنیم.

مسؤول مرکز هم اندیشی راهبردی بسیج خاطرنشان کرد: باید روحیه شور و نشاط را در بین مردم ایجاد کنیم و راهکارهای عملی برای برون رفت از مشکلات ارائه شود.

وی اضافه کرد: برای توسعه اساسی نیاز به برنامه‌ریزی مدون داشته، بسیج خودش را مخاطب گام دوم انقلاب دیده و ورود پیدا کرده است و حتی بازنگری در اسناد بالادستی خویش را در دستور کار قرار داده است.

سردار نصر خاطرنشان کرد: در اسناد بالادستی جایگاه یابی تغییر کرده و فراتر از گذشته در حال برداشتن گام هستیم، در حوزه تمدن سازی بسیج برای خودش تکلیف ایجاد کرده است، بنا داریم از ظرفیت‌های انقلاب استفاده مناسب ببریم.

وی با اعلام اینکه ظرفیت‌های که بسیج در دسترس دارد، ممکن است سایر دستگاه‌ها هم در اختیار داشته باشند، گفت: اما امکان دارد این حلقه وصل در دستگاه‌ها وجود نداشته باشد، بسیج فارغ از مسائل سیاسی و دسته‌بندی‌ها و جریانات به دنبال حفظ و تقویت منافع نظام و انقلاب است.

مسؤول مرکز هم‌اندیشی راهبردی بسیج اضافه کرد: مجامع بسیج نباید به مرکز استان بسنده شود باید این حلقه وصل را از پایین ترین سطح به بالاترین سطح حاکمیتی وصل کنیم و منعکس کننده دغدغه‌ها و مشکلات و پیگیر راهکارها باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در ایام کرونا، گفت: حماسه‌های زیادی در این دوران اتفاق افتاده است، ظرفیت دستگاه بهداشت و درمان در این شرایط خطیر گرفتار است اما در کوتاهترین زمان با حمایت‌های همه جانبه مردم اقدامات اساسی در کشور انجام شده است، شاهد افزایش ظرفیت واکسیناسیون هستیم.

سردار نصر خاطرنشان کرد: در طرح شیهد سلیمانی آمادگی وجود دارد در مدت یک هفته واکسینه کردن مردم به اتمام برسد حتی در برخی از استان‌ها حاضر هستند که در مدت ۲۴ ساعته واکسیناسیون به اتمام برسد.

وی با اعلام اینکه ظرفیت بی‌نظیر برای توسعه کشور در بسیج وجود دارد، گفت: این ظرفیت‌ها پس از الگو سازی مناسب باید عملیاتی شود.

در ادامه محمدی لائنیی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، اظهار کرد: عملیاتی کردن سند توسعه و پیشرفت استان مازندران اقدام بسیار مناسب بسیج است و باید تلاش کنیم که این برنامه به مرحله عملیاتی و اجرا برسد و با عوامل اجرائی دولت سیزدهم بتوانیم گام‌های را در راستای توسعه استان برداریم.

بیش از ۹۰ درصد سند راهبردی پیشرفت مازندران آماده و قابل ارائه است

سردارسیاوش مسلمی در این اجلاسیه اظهار کرد: حاصل و خروجی تلاش‌ها سند توسعه پنج ساله استان مازندران در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، علمی و دفاعی است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی و پژوهشی طرح پیشرفت پنج ساله با عنوان سند راهبردی پیشرفت استان مازندران از دی ماه سال ۹۹ باحضور اساتید و کارشناسان خبره در این حوزه راه‌اندازی شده است، افزود: بیش از ۹۰ درصد این سند آماده و قابل ارائه است که امیدواریم بتوانیم طی دو ماه آینده این مقدار باقیمانده از سند آماده شود و در اختیار مسؤولان و دست‌اندرکاران در این حوزه قرار گیرد.

فرمانده سپاه کربلا بیان کرد: آنچه واقع امر است در مازندران از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار هستیم ولی نتوانستیم ظرفیت‌های بالقوه را به فعلیت برسانیم.

این مسؤول تصریح کرد: مردم استان از این نعمت خدادادی در حوزه منابع آبی، دریا، جنگل، کشاورزی، دامپروری و حوزه‌های فرهنگی با دارا بودن بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ امامزاده نتوانستیم به شایستگی بهره ببریم.

مسلمی با اعلام اینکه سطح محرومیت در مازندران به‌واسطه این کم برخورداری از این منابع قابل مشاهده است و مردم از این موضوع رنج می‌برند، اظهار کرد: با کمک فرهیختگان و نخبگان در حوزه بسیج که از اساتید دانشگاه‌ها و در حوزه اندیشه‌ورزی هستند تلاش داریم با تولید سند بسیار خوب و نگاه به اسناد بالادستی بتوانیم فضایی را فراهم کنیم تا کمک شود و از این منابع خدادادی به نحو احسن استفاده شود و به رفع محرومیت در استان کمک شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین یک کمک درست و شایسته‌ای در حوزه پژوهشی به دولت‌مردان در حوزه کمک استان به درستی اداره شود انشالله خواهد شد.