اختتامیه دهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره به همت سازمان بسیج هنرمندان و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، سپاه، بنیاد شهید و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ساری برگزار شد.

حمیدرضاهراسانی در اختتامیه جشنواره ادبیات داستانی سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران گفت: با ارسال فراخوان جشنواره ادبیات داستانی بسیج از مهرماه امسال هنرمندان و نویسندگان استان پس از 3ماه تعداد ۱۸۰ اثر با موضوعات دفاع مقدس، مدافعان حرم ،حاج قاسم سلیمانی، مدافعان سلامت، جنایتهای استکبار و استکبار ستیزی و سبک زندگی ایرانی اسلامی به دبیرخانه جشنواره ادبیات داستانی بسیج ارسال کردند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران در ادامه افزود: پس از داوری مرحله اول ازمجموع 180 اثر ۷۰ اثر به مرحله پایانی راه یافتند که از این ۷۰ اثر 10 اثر به عنوان رتبه های اول تا سوم و7نفر شایسته تقدیر و یک نفر به عنوان شایسته تقدیر زیر ۱۷ سال معرفی واز این عزیزان تقدیر به عمل آمد.

وی افزود:به عزیزانی که حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند تندیس جشنواره، وجه نقدولوح تقدیر اهدا گردید و مابقی برگزیده‌های شایسته تقدیر، لوح تقدیرو وجه نقد دریافت کردند. ۱۸ داستان هم به انتخاب هیئت داوران ودبیرجشنواره با عنوان داستان های برتر جشنواره درکتاب بانام کوپه به چاپ رسید.

هراسانی در ادامه افزود:پس از اهدا جوایز و تجلیل از برگزیدگان جشنواره ادبیات داستانی بسیج از 3 کتاب تولیدی این سازمان به نام‌های کوپه مجموعه 18داستان‌ دفاع مقدس به عنوان چهلمین سالگرد دفاع مقدس و کتاب رازهای ارغوانی مجموعه اشعار دفاع مقدس از ۴۰ هنرمند شاعر استان که اشعارشان در این کتاب شد و رونمایی از کتاب وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی که توسط مسئول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان آقای اکرمی باخط زیبای نستعلیق نوشته شد این عناوین برنامه‌هایی بود که در روز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه درسالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد انجام گرفت.

وی در پایان گفت: این برنامه با یاری و کمک و مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و اداره کل کتابخانه های استان و سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران صورت گرفت.