اختتامیه نخستین جشنواره برترین تشکل‌های مردم نهاد در حوزه دفاع مقدس مازندران

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره برترین تشکل‌های مردم نهاد در حوزه نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز در پایگاه فرهنگی روستای قراخیل قائمشهر برگزار شد.

ارسال ۱۶۷ اثر به دبیرخانه جشنواره برترین تشکل مردم نهاد حوزه دفاع مقدس

سرهنگ قاسم موقر دبیر جشنواره در حاشیه این مراسم با اشاره به ارسال ۱۶۷ اثر به دبیرخانه جشنواره برترین تشکل مردم نهاد حوزه دفاع مقدس استان مازندران، گفت: در مراسم اختتامیه از ۱۴ برگزیده تقدیر به عمل آمد.

دبیر اولین جشنواره برترین تشکلهای مردم نهاد در حوزه نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه این جشنواره برای اولین بار در استان مازندران برگزار شد، اظهار داشت: دبیرخانه از ۲۰ آذر تا ۲۰ دی برای دریافت آثار فعال بود.

وی با اشاره به ارسال ۱۶۷ اثر به دبیرخانه جشنواره، افزود: در حوزه کتاب ۱۸ اثر، حوزه نمایش رادیویی ۱۷ اثر، خبرگزاری‌ها، رسانه‌های مکتوب و مجازی ۶۰ مورد، تئاتر ۳ اثر، پایگاه‌های فرهنگی دفاع مقدس ۷ پایگاه، نقاشی ۲۱ اثر، قصه کودکان ۵ اثر، موسیقی ۲۱ اثر، مستند و کلیپ ۱۵ اثر به رقابت پرداختند.

از تعداد ۱۴ برگزیده این جشنواره امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران و مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان در پایگاه فرهنگی روستای قراخیل قائمشهر تقدیر به عمل آمد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران:

تشکل های مردم نهاد در حوزه دفاع مقدس تقویت شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، خواستار شناسایی و تقویت تشکل های مردم نهاد در حوزه نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس شد.

به گزارش مهر، سردار عبدالله ملکی پیش ازظهر یکشنبه در مراسم اختتامیه اولین جشنواره برترین تشکل‌های مردم نهاد در روستای قراخیل استان، ایجاد قسط و عدالت را مهمترین هدف انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: هشت سال دفاع مقدس دستاوردهای بسیاری داشته است و بیش از ۱۸۸ هزار شهید فقط در این دوران تقدیم شده است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس نشأت گرفته از عاشورای حسینی است، تصریح کرد: یکی از مؤلفه‌های قدرتر جمهوری اسلامی، مردم است و سرچشمه این فرهنگ، ائمه و عاشورا است.

سردار ملکی تصریح کرد: رزمندگان دفاع مقدس عاشورای نقلی را به عاشورای عینی تبدیل کرده اند و سردار شهید سلیمانی و ابوالمهدی مهندس تربیت یافته این فرهنگ هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به ظرفیت عظیم مردمی موجود در مازندران یادآور شد: مردم در بسیاری از موارد از مسئولان جلوتر و پیشگام هستند و مردم استان، عاشورایی و دیندار هستند و باید ظرفیت مردم و تشکل‌های مردم نهاد را در استان بازسازی کنیم.

وی با اظهار اینکه در حال حاضر در تمامی شهرستان‌های استان دفتر نشر ارزش‌های دفاع مقدس فعال است، گفت: معرفی تشکل‌های مردم نهاد نیازمند همکاری همه بخش‌ها است و باید نهضت جمع آوری خاطرات نهادینه شود.

سردار ملکی با بیان اینکه تاکنون ۲۵ هزار ساعت از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهیدان جمع آوری شده است، گفت: باید خاطرات پدران، برادران، جانبازان و خانواده‌های شهیدان را جمع آوری و منتشر کنیم.