اختتامیه جشنواره “خاتم سلیمان” در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد

رشادت سردار سلیمانی تحلیل هنری شود

نماینده ولی فقیه در مازندران، طی آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره خاتم سلیمان، بر لزوم تحلیل هنری رشادت‌ها و شهادت سردار سلیمانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، آیت الله محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران، در جمع برگزیدگان جشنواره خاتم سلیمان، با اشاره به اهمیت هنر در گسترش فرهنگ ایثار و شهادت گفت: مایه خوشحالی است که هنرمندان کشورمان به سمت سوژه‌های حقیقی هنری گرایش پیدا کرده اند.

وی افزود: ما باید جریان سردار سلیمانی را با تحلیل هنری، در سطح جهان شناسانده و با نام و یاد این شهید بزرگوار آثار فاخر هنری و ماندگار تولید کنیم.

آیت الله لایینی اذعان داشت؛ همانگونه که رویدادهای مختلف را مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌دهیم، لازم است تا رشادت‌ها و حماسه شهادت سردار سلیمانی را مورد تحلیل هنری قرار داده و با ورود ورزیدگان و نخبگان عرصه‌های فرهنگی و هنری، پیرامون این امر مهم بازنگری‌های هنری انجام دهیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی بی قرار شهادت بود و ما در زمان کنونی بیش از پیش نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جوان و نوجوان هستیم.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این آیین ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه شهید و شهادت در قلب‌ها، گفت: پس از حماسه شهادت سردار سلیمانی، این اداره کل با انتشار فراخوانی گسترده در سطح استانی و کشوری، از هنرمندان خوب و متعهد، آثار بسیار ارزشمندی پیرامون سردار سلیمانی دریافت کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به استقبال چشمگیر مردم عزیز از جشنواره خاتم سلیمان، خاطرنشان کرد: از میان آثار رسیده، ۸ اثر برگزیده شدند که در بخش‌های طراحی پوستر، تایپوگرافی ، موشن گرافی و پویانمایی با محورهای شهید قاسم سلیمانی؛ ولایتمداری، شهادت _ شهید قاسم سلیمانی؛ محور مقاومت و آزادگی _ شهید قاسم سلیمانی ؛ مردم داری و ساده زیستی، درخشیدند.

وی گفت: آثار برگزیده از استان‌های کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان رضوی، هرمزگان و مازندران هستند که امروز در حضور مسئولین استانی، جوایز خود را از آیت الله لایینی دریافت نمودند.

زارع اسامی برگزیدگان این جشنواره را بدین شرح اعلام کرد: در بخش موشن گرافی محمدرضا خلیلی از خراسان شمالی حائز رتبه نخست شد، در بخش تایپوگرافی مریم الماسی زاده از کرمانشاه شایسته تقدیر ، در بخش طراحی پوستر روح الله شجاعی از ساری حائز رتبه نخست، حمیدرضا رسولی، زینب اسدی و ملیحه مقصودی از ساری شایسته تقدیر شده و در بخش جنبی جشنواره فاطمه سارا و فاطمه صبا خزایی از مشهد شایسته تقدیر شدند.

همچنین در این آیین، برای نخستین بار در کشور، نماهنگ تلفیقی موسیقی بومی و مدرن مازندرانی به همراه تصاویر ناب و بدون لوگو از رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم که توسط جمعی از هنرمندان مازندرانی با خوانندگی استاد محمدرضا اسحاقی و همخوانی سجاد پاریاو، سدیف رستمعلی و مهدی کارگر با کارگردانی علی حسن نژاد ، به نمایش درآمد.