اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی لبخند زندگی‌ ویژه کودکان کار بهزیستی مازندران

عکاس (زینب ذبیحی ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

با حضور مدیر کل دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور آئین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی لبخند زندگی‌ ویژه کودکان کار بهزیستی مازندران برگزارشد 

آئین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی ، هنری و ورزشی لبخند زندگی ویژه کودکان کار بهزیستی استان مازندران با حضور دکتر محمود علی گو مدیر کل دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران ،دکتر علی بابایی کارنامی نماینده مردم شریف شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس و مسوولان کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ؛ دکتر محمود علی گو ، مدیر کل دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه معاونت اجتماعی بهزیستی مازندران جزو بهترین مجموعه های حوزه اجتماعی کشور محسوب می شود ، گفت: مدیرکل بهزیستی مازندران ، معاونت های بهزیستی، استاندار مازندران و نمایندگان استان رویکردی اجتماعی و غیر سیاسی به این حوزه دارند و با یک ساختار منسجم عمل می کنند.

وی به فعالیت کارکنان مراکز آسیب اشاره کرد و افزود: عشق و علاقه به فعالیت های حوزه اجتماعی سبب شده که در این روزهای سخت کرونایی افراد فعالیتهای خود را انجام دهند.

مدیر کل دفتر امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تلاش فرزندان بهزیستی در کنار مددکاران و روانشناسان برای زندگی بهتر، بیان کرد: فعالیت سازمان بهزیستی وفرزندان ما به عنوان یک تیم ، حل مسئله است و قرار نیست که ما کمکی کنیم بلکه باید به کمک یکدیگر مسائل را حل کنیم.

دکترعلی گو افزود: در این مراکز افرادی به عنوان یاریگر و مددکار شما وجود دارند که در مواجهه با مسئله و مشکلات به شما کمک کرده و دوست دارند شما حضور فعال در جامعه داشته باشید.

 

 دکتر فرزاد گوهردهی ، مدیرکل بهزیستی مازندران ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، گفت: یکی از تدابیر سازمان بهزیستی جهت حمایت اجتماعی و تقویت روحی فرزندان تحت پوشش، برگزاری جشنواره فرهنگی ، هنری و ورزشی لبخند زندگی ویژه کودکان کار است.

وی افزود: مهمترین اهداف جشنواره ایجاد حس امنیت عاطفی و روانی کودکان ، تقویت حس توجه و حمایت های اجتماعی در فرزندان ، کشف استعدادها ، ایجاد فضای رقابتی ، شناسایی زمینه های رشد و بالندگی در آن ها، تقویت حس ارزشمندی ، قرار گرفتن در فضای نشاط و شادابی و فاصله گرفتن از فضای کار می باشد.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه این جشنواره در مقطع سنی 6-10 سال، 11-14 سال و 15 – 18 سال و در دو بخش برگزار شده است ، ادامه داد: در این جشنواره 143 نفر در حوزه ورزشی و 74  نفر در حوزه فرهنگی و هنری شرکت کردند.

دکتر گوهردهی با اعلام اینکه نفرات اول تا سوم در دو بخش تقدیر می شوند، گفت: در این جشنواره 32 نفر در بخش ورزشی و 28 نفر در بخش فرهنگی – هنری از 11 پایگاه خدمات اجتماعی و سه مرکز کودکان کار و خیابانی تحت پوشش موفق به اخذ رتبه های برتر شدند.

وی یکی از فعالیت های بهزیستی را حمایت و ارائه خدمات به دختران در معرض آسیب دانست و افزود: خدمات مختلف از جمله مددکاری اجتماعی، روانشناسی و آگاه سازی با کمک شرکای اجتماعی به این دختران ارائه می شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به برگزاری جشنواره ویژه  دختران در دو بخش کتبی و تصویری با موضوع تهیه کلیپ و دل نوشته برای والدین برگزار شد که نفرات برتر انتخاب شدند.

دکتر علی بابایی کارنامی، نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن تبریک روز دختر، گفت: دختران و بانوان در طول تاریخ نقش ویژه ای داشته اند و گرما بخش کانون خانواده هستند.

وی با بیان اینکه کار کودکان یکی از چالش های جوامع است، افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی با هماهنگی سازمان بهزیستی در بودجه سال جاری به این مسئله توجه ویژه ای داشته است که اثرات اجرای آن را در سال 1400 شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم شریف شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی به حاشیه نشینی در شهرها اشاره کرد و ادامه داد: امروزه آفت ها در جامعه نشات گرفته از حاشیه نشینی است که جمعیت آماری ما را تغییرداده است.

دکتر بابایی کارنامی خاطر نشان کرد: در گذشته بیش از 60 درصد از جمعیت کشور در روستاها زندگی می کردند که به دلیل عدم استفاده از ظرفیت روستاها به شهرها مهاجرت کردند.

وی با بیان اینکه باید برنامه ریزی لازم براساس آمایش سرزمینی انجام شود، گفت: امید است با توجه به برنامه هفتم توسعه  دولت با برنامه ریزی جدی تر در این حوزه فعالیت کند.

نماینده مردم شریف شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه بیشتر به اورژانس اجتماعی در تخصیص منابع مالی توسط دولت شد و افزود: سازمان بهزیستی شرح وظایف وسیعی دارد و به شریف ترین و عزیزترین افراد جامعه که با مشکلات عدیده ای مواجه هستند خدمات ارائه می دهد بنابراین باید به این حوزه توجه ویژه ای شود.

دکتر بابایی کارنامی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیرکل بهزیستی مازندران، گفت: با روی کار آمدن دکتر فرزاد گوهردهی اقدامات خوبی در بهزیستی مازندران انجام شده است.

در پایان این جشنواره ازنفرات برتر جشنواره فرهنگی ، هنری ، ورزشی لبخند زندگی تقدیر بعمل آمد.