برگزیدگان مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی مازندران معرفی شدند

با معرفی برگزیدگان مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودک ونوجوان مازندران، جشنواره به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، 25 و 26 آذر ساری میزبان 11 اثر برگزیده نمایشی مراکز فرهنگی هنری کانون مازندران بود که این رویداد فرهنگی هنری با استقبال بی نظیر عموم علاقه‌مندان همراه شد.

مدیر کل کانون مازندران دراین جشنواره شعار جشنواره را «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» عنوان کرد و گفت: اساس فعالیت و فرایند یک کار نمایشی را تمرین زندگی و کسب مهارت‌های زندگی است.

محمد علی یزدان شناس به بیان تفاوت نمایشی کانونی با دیگر نمایش‌ها پرداخت و اظهار داشت: در یک اثر نمایشی تولید اثر مهم است؛ اما در کانون فرایند کار مهم تر از تولید اثر است.
وی کارگروهی، ایجاد همدلی، نشاط، کسب مهارت و رشد استعدادها و خلاقیت را مهم‌ترین هدف انجام فعالیت‌های کانون دانست.
مدیر کل کانون مازندران، یکی از اتفاقات خوب در این کانون را تشکیل انجمن‌های نمایشی، شعر و قصه‌گویی عنوان کرد و هم‌چنین برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های متعدد در حوزه فرهنگی، هنری و ادبی را گام مهمی در کیفیت بخشی به فعالیت‌های کانون مازندران عنوان نمود.
وی با بیان اینکه کانون مازندران به دنبال توسعه فعالیت‌های نمایشی در حوزه کودک ونوجوان است از نگاه و حمایت معاون فرهنگی کانون کشور و مدیر تئاتر و انجمن نمایشی کانون تقدیر کرد.
گفتنی است: 11 اثر نمایشی طی 2 روز به اجرا و رقابت با یکدیگر پرداختند و با رای هیات داوران سه برگزیده نهایی انتخاب شدند که به دبیرخانه کشوری جشنواره معرفی می شوند.

بر این اساس، نمایش‌های برگزیده راه یافته به مرحله‌ی بازبینی کشوری به شرح ذیل اعلام شده است:

هیأت داوران تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را در بخش نمایش برگزیده اول، به نمایش «خوان هفتم» به کارگردانی علی بهزادی و ایمانه رجبی از ساری اهدا کرد.

هم‌چنین، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش نمایش برگزیده دوم به نمایش «کباب کلاغ» به کارگردانی محسن عظیمی پویا از چالوس رسید.
هیأت داوران تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را در بخش نمایش برگزیده سوم، به صورت مشترک به نمایش‌های «محاکمه پنهان» و «خورشید باز می‌گردد» به ترتیب به کارگردانی سارا نوشیر و علی بهزادی از نوشهر و ساری اهدا کرد.

داوری جشنواره استانی را سه نفر از هنرمندان و فعالان هنرهای نمایشی مازندران و کشور هم‎چون: رجب علی فلاح حسن آبادی – سعید زین العابدینی و مهدی رمضانی بر عهده داشتند.

هجدهمین جشنواره هنرهای نمایش کانون در دو سطح استانی و کشوری برگزار می‌شود و پس از برگزاری مرحله استانی از هر استان سه نمایش به مرحله کشوری راه پیدا می‌کند.