تفریحات برفی در روز‌های قرمز کرونایی

در روز‌هایی که استان مازندران با وضعیت قرمز کرونایی روبه روست، با بارش برف در ارتفاعات کیاسر مردم این شهر و مسافران این استان به تیوب سواری و تفریحات برفی پرداختند. رفتار برخی از مردم و حضور در مکان‌هایی که در زمره تفرجگاه‌های رسمی به شمار نمی‌رود، بنا به گفته مسئولان حوزه مقابله با کرونا به مشکلی اساسی تبدیل شده است.
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما؛ اسفند ماه سال گذشته با شیوع بیماری کرونا بسیاری از بخش‌ها از جمله تمامی ۴۰۰ تفرجگاه‌های مازندران از قبیل پارک‌های جنگلی، بوستان‌های شهری و بین شهری تعطیل شد تا از این طریق این مراکز تجمع مردمی برای جلوگیری از سرعت شیوع و انتقال بیماری کنترل شود، ولی متاسفانه برخی از شهروندان مازندرانی و مسافران رعایت دستور العمل هارا جدی نمیگیرند.
این شهرستان و نوع رفتار مردم در وضعیت بحرانی کرونایی باعث سرگردانی ستاد مقابله با کرونای استان و مدیریت شهرستانی شده است.
متاسفانه برخورد و رفتار برخی مردم با مصوبات و دستور العمل‌های بهداشتی به گونه‌ای است که به هر شکلی و از هر روزنه‌ای بدنبال دور زدن آن‌ها هستند و این باعث شده تا شرایط فعلی برای مقابله با کرونا در مازندران پیچیده‌تر شود.حضور ناقلان ویروس کرونا در جمع‌های خانوادگی و تردد آنان در اماکن عمومی، رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محیط‌های مختلف از مهم‌ترین دلایل همه‌گیری بیماری کرونا و افزایش مبتلایان کووید۱۹ است.