اهدای خون در روزهای کرونایی در مازندران

با توجه به کاهش ذخایر خونی در سطح کشور، مشارکت افراد در خصوص اهدا خون و زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند در روزهای کرونایی بالا رفته است.

اطلاعيه انتقال خون مازندران
به اطلاع مي رساند در روزهای اخیر و در پی فراخوان انتقال خون استان به منظور جبران کاهش ذخایر خون ، مراکز انتقال خون استان مازندران با استقبال بی نظیر مردم رو به رو شده است ، این در حالی است که مراکز انتقال خون به دلیل ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی ناچارند با تعداد تخت های کمتر داوطلبان اهدای خون را میزبانی کنند .
روابط عمومي انتقال خون استان از همه داوطلبین اهدای خون که در سخت ترین روزهای بحران کرونا در مراکز اهدای خون حضور یافته اند تشكر و قدرداني مي كند و از داوطلبيني که اين روزها به دلیل ازدحام در مراکز انتقال خون قدری معطل گشته و یا چندین بار مراجعه داشته اند پوزش مي طلبد .
با توجه به اينكه انتقال خون خود را ملزم به رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذازي اجتماعي مي داند ناچار است که میزان تجمع در مراکز اهدای خون را کنترل کند تا سلامت داوطلبین اهدای خون با خطر مواجه نشود و همچنین جمع آوري حجم بالايي از خون هاي اهدايي و پذيرش مردم تنها در چند روز موجب كاهش آمار اهداي خون در روزها و هفته های بعدي خواهد شد .
لذا ضروری است هم استاني هاي نوعدوست همواره متناسب با میزان مصرف روزانه بیمارستان ها با انتقال خون استان همراه باشند.
همچنين به منظور جلوگيري از ازدحام و اتلاف وقت اهداكنندگان خون ، سامانه نوبت دهی اینترنتی به آدرس nobatdehi.ibto.ir در دسترس است و داوطلبین اهدای خون مي توانند با اخذ نوبت در ساعاتی که مراکز خلوت تر است مراجعه کنند.
روابط عمومي انتقال خون مازندران