افتتاح استادیوم ۶ هزار نفری سپهبد شهید سلیمانی ماهفروجک ساری

عکاسان(احسان فضلی اصانلو خبرگزاری ایرنا_ فاطمه محمدی و سید جعفر جعفری سقندیکلایی روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران و_ روابط عمومی استانداری مازندران)

 

افتتاح استادیوم ۶ هزار نفری سپهبد شهید سلیمانی ماهفروجک ساری با دستور رئیس جمهور و حضور استاندار مازندران

این پروژه مهم ورزشی با دستور ویدئوکنفرانسی دکتر روحانی، رئیس جمهور و حضور مدیران و مسئولین استانی، پس از ۱۶ سال امروز مورد بهره برداری قرار گرفت .

در این مراسم؛ استاندار مازندران، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان مردم شهرستان ساری در مجلس، معاون عمرانی استاندار، فرماندار ساری، فرماندهی نیروی انتظامی و مدیرکل ورزش و جوانان حضور داشتند. ‎

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران، سالن ۶ هزار نفری شهیدسردار سلیمانی ساری با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر حسن روحانی و دکتر مسعود سلطانی‌فر افتتاح شد.
عملیات ساخت این پروژه ورزشی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده بود که در دولت تدبیر و امید به دستور وزیر ورزش و جوانان، توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، مراحل ساخت و تجهیز آن تکمیل شد و امروز به بهره‌برداری می‌رسد.
این پروژه بزرگ ورزشی ویژگی‌هایی از قبیل سازه بتنی فضاکار با پوشش سقف کل زیپ، بیش از ۷۵۲۵۰ متر مربع مساحت، ظرفیت ۶ هزار تماشاچی، جایگاه‌های ویژه مسئولین و خبرنگاران، کفپوش پارکت استاندارد، سیستم گرمایش و سرمایش، راه‌های دسترسی، فضاهای اداری ورزشی و تفریحی و اسکوربرد چهار وجهی را داراست.
شایان ذکر است سالن ۶ هزار نفری شهید سردار سلیمانی ساری همزمان با بیش از ۲۶۰ پروژه ورزشی دیگر در هشتاد و یکمین برنامه افتتاح طرح‌های ملی، به بهره‌برداری می‌رسد.
حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، برانوش نیک‌بین مشاور وزیر ورزش و جوانان، احمد حسین زادگان استاندار مازندران، حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان، سردار میرزایی فرمانده نیروی انتظامی، علی بابایی کارنامی و منصور علی زارعی نمایندگان ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، عباس‌علی رضایی فرماندار ساری و جمعی از مسئولین در مراسم افتتاح این پروژه بزرگ ورزشی حضور یافتند.
وزیر ورزش و جوانان : دولت با مدیریت و تدبیر از گردنه مشکلات کرد
دکتر مسعود سلطانی فر در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارتخانه‌های ورزش و جوانان و راه و شهرسازی در سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری برگزار شد اظهار داشت: در پایان هشت سال خدمت گذاری به جنابعالی خسته نباشید می گویم که با وجود جنگ اقتصادی، خشکسالی، سیل، زلزله، تحریم و مشکلات متنوعی که در این دوره به وجود آمد، دولت با مدیریت و تدبیر جنابعالی توانست از این گردنه با افتخار عبور کند.
وی از همه حمایت ها و پشتیبانی های رییس جمهوری از جامعه ورزش و جوانان کشور قدردانی و تاکید کرد: در حضور ملت ایران شهادت می دهم نه تنها در عرصه ورزش و جوانان بلکه در همه عرصه های اجرایی و توسعه کشور اگر موفقیتی بود، مرهون زحمات همه همکاران در دستگاه های اجرایی، حمایت های مردم و مدیریت هوشمندانه رییس جمهوری انجام شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران : کام مردم استان مازندران با افتتاح این پروژه شیرین شد
دکتر حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان در حاشیه این افتتاح گفت: امروز بعد از نزدیک به دو دهه آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه ای که از سال ۸۴ در زمینی به مساحت۷/۵ هکتار با مساحت نزدیک به ۱۱هزار متر مربع در قالب سالن ۶ هزار نفری مافروجک را در استان مازندران داریم که تا به امروز نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده است.
وی با اشاره به وجود پتانسیل ها و ظرفیت های ورزشی فراوان در استان مازندران افزود: متاسفانه تا امروز استان ما از داشتن سالن ۶ هزار نفری محروم بود ولی امروز روز بسیار ارزشمندی است و با به بهره برداری رسیدن این پروژه کام مردم استان در این روزها شیرین خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران افزود: باور و اعتقاد ما این است که استان مازندران با توجه به ظرفیت های فوق العاده مدال آوری نیاز دارد متناسب و منطبق با ظرفیت های موجود زیرساخت های مورد نیاز جهت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای را داشته باشد.
وی در ادامه گفت: مجموعه سالن ورزشی مافروجک که مزین شده است به نام سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی، مجموعه ای است بسیار مناسب، مطلوب و مطابق با استانداردهای روز جهانی که امکان برگزاری رقابت های رسمی بین المللی در بالاترین سطح در این سالن وجود دارد.
رنگرز همچنین پارکت استفاده شده در این سالن، پارکت مورد تایید فدراسیون جهانی بسکتبال است، ابعاد پارکت این امکان را به ما میدهد که ما بتوانیم میزبان طیف وسیعی از رشته های ورزشی باشیم.
وی ادامه داد: فضای جانبی سالن، از جمله رختکن های متعدد، سالن گرم کردن، مجموعه سرویس های بهداشتی برای ۶ هزار نفر تماشاچی تعبیه شده است و همچنین سازه مجموعه هم بسیار زیبا است و مجموعا مختصات فنی پروژه جز پروژه ای خاص و ویژه در کشور است که با پیگیری های اداره کل ورزش و جوانان استان و حمایت های وزارت ورزش و جوانان امروز شاهد بهره برداری پروژه خواهیم بود.