خانه شمشیربازی پهلوان مجتبی عابدینی در سوادکوه افتتاح شد

 خانه شمشیربازی “مجتبی عابدینی” با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران و مسئولین در شهرستان سوادکوه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی هیئت شمشیربازی استان مازندران خانه شمشیربازی مجتبی عابدینی پیش از این در سال ۹۱  به عنوان سالن چند منظوره کوی معدن به متراژ یکهزار و ۵۰ متر در شهرستان سوادکوه افتتاح شد.
هم اکنون یکی از سالن چند منظوره به متراژ ۶۰۰ متر مربع که چندین سال بلااستفاده بوده بنام مجتبی عابدینی شمشیرباز تیم ملی نامگذاری شد تا ورزشکاران علاقه مند به رشته شمشیر بازی بتوانند در این مکان به یادگیری ورزش شمشیربازی بپردازند.
مجتبی عابدینی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ کره جنوبی توانست به همراه علی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر پس از شکست تیم شمشیربازی سابر از کشور چین به دیدار نهایی راه یابد. در مسابقه پایانی با شکست برابر تیم کشور میزبان به جایگاه دوم و نشان نقره مسابقات دست پیدا کرد.
عابدینی همچنین در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ورشو لهستان پیروز شد و جزء هشت بازیکن برتر جهان، به مرحله بعد صعود پیدا کرد  و در نهایت پنجم شد.
بار دیگر در رقابت های سال ۲۰۱۹ که در بوداپست برگزار شد، مجتبی عابدینی پس از کسب مدال برنز تا رده دهم رنکینگ جهانی صعود کرد .
مجتبی عابدینی در حاشیه مراسم امروز با بیان اینکه بسیار خرسندم که این سالن بنام بنده نامگذاری شده است، افزود : یکی از دغدغه های ورزشکاران این شهرستان نبود سالن شمشیربازی بوده که امروز با افتتاح این سالن ورزشکاران می‌توانند به تمرینات خود بپردازند.
وی گفت: ورزشکاران سوادکوهی این توانایی را دارند تا در ورزش شمشیربازی بتوانند در عرصه های مختلف افتخار آفرینی کنند.