افتتاح ستاد “پرویز شعبانی” کاندیدای شورای شهر ساری در بلوار خزر(486)

عکاس (زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

مردم از بی‌صداقتی برخی اعضای شورا ضربه خورده‌اند

نامزد شورای ائتلاف شورای شهر ساری گفت: عدم رعایت امانت‌داری و پاکی و صداقت از سوی اعضای شورا موجب خسارات زیان‌باری خواهد شد که جبران آن سخت و نیاز به زمان طولانی خواهد داشت.

پرویز شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری اظهار داشت: شورای اسلامی بر اساس اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی که خون‌بهای شهدای عزیز و امام بزرگوار است، به رسمیت شناخته شده و با بیش از دو دهه به بلوغ رسیده است و با توجه به شرح وظایف شورای اسلامی، شورا نقطه تعامل مردم و شهرداری است.

وی افزود: ابزار شورا ارتباط مستمر و بدون واسطه با مردم و استفاده از افراد اطلاع و آگاه و کارشناس مدیریت شهری، حضور میدانی اعضا و بازدید از نزدیک و بازرسی میدانی از پروژه‌های در دست اقدام، ارزیابی عملکردهای سازمان‌های خدماتی شهرداری است.

نامزد شورای ائتلاف شورای شهر ساری گفت: رابطه شورا با شهرداری رابطه لازم و منظوم است، باید رابطه برابر ضوابط و مقررات و برابر شرح وظایف شورا  که به عنوان دستگاه نظارتی عمل نماید.

یعقوبی گفت: اعضای شورا باید با لحاظ کردن همه جوانب قانونی، اخلاقی، شرعی به عنوان نماینده امین و معتمد مردم باید درست عمل نمایند و خود را وام‌دار مردم و نظام بدانند و از قدرت نظارتی استفاده و با داشتن اطلاعات از روند امور شهرداری اقدام و عمل نمایند.

وی افزود: با توجه به گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی و شاید عدم توجه به نگاه غیرِکارشناسی در بعضی نقاط، خسارات زیادی اعم از مادی و معنوی به نظام وارد شده و زیبنده نظام و مردم نیست و مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

نامزد شورای ائتلاف شورای شهر ساری گفت: با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و وجود خبرگان و نخبگان و صرفه‌جویی در هزینه‌های مادی و انسانی و همچنین سرعت‌بخشی به امور اگر به دقت عمل نشود خسارات مادی و معنوی فراوانی به کشور وارد می‌شود.

شعبانی ادامه داد: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و فساد صورت گرفته و شهدای بسیاری در این راه تقدیم شده و هر روز هم شاهد جان‌فشانی‌های مردان بزرگ هستیم و از طرفی هجمه توطئه کم‌رنگ کردن تعهد و غیرت دینی از سوی دشمنان نظام با بسیج فضای مجازی و سایر ارتباطات رسانه‌ای هر روز ادامه دارد و مدیران و متولیان در راس این حجمه قرار دارند، باید با زدودن زنگار درونی و نگهداری از دنیای مادی خودشان دقت نمایند و خود را مجهز به تقوای الهی کنند.

وی افزود: با تعهد و تقوا، تعصب و غیرت  دینی، دوری از هوای نفس، انتخاب افراد صالح و پاک در امور و پرهیز از انحراف، عدم ارتباط با افراد ناپاک، عدم ورود به جریانات سیاسی باندی، انجام امر به معروف و نهی از منکر می‌توان از فسار دوری کرد.

نامزد شورای ائتلاف شورای شهر ساری گفت: شورا یک نهاد مردمی و در واقع شکل گرفته از حضور و انتخاب مردم است و واقعا بایستی آیه “وامرهم بینهم شورا ” تحقق پیدا کند و افراد مومن و پاکدست جریان امور را به دست گیرند.

شعبانی ادامه داد: عدم رعایت امانت‌داری و پاکی و صداقت موجب خسارات زیان‌باری خواهد شد که جبران آن سخت و نیاز به زمان طولانی خواهد داشت و منجربه دلسردی و عدم اعتماد مردم نسبت به مدیران، مسئولان و نهایت بی اعتمادی به نظام خواهد شد و عدم حضور مردم در صحنه‌های سیاسی و مناسبت های ملی و مذهبی و همچنین  عدم شرکت در انتخابات را موجب می شود.

وی افزود: اختیارات شورا محدود است و باید برنامه‌ها طبق اعتبارات باشد، پس باید قول‌ها و وعده و وعیدها براساس قوانین و مقررات صورت گیرد. نامزدهای محترم باید شناخت کامل از حوزه اختیارات  و وظایف خود داشته باشند تا قول و وعده‌های خلاف اخلاق به مردم ندهند که بعدها نتوانند اجرایی کنند و این کار تبعات سویی در جامعه خواهد داشت.