کلک مشکین در نگارخانه سوره ساری

حوزه هنری مازندران میزبان نمایشگاه آثارخوشنویسی «عبدالحسین جلالی » شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان مازندران، نمایشگاه آثارخوشنویسی «عبدالحسین جلالی» و جمعی از هنرجویان آموزشگاه «کلک مشکین» ساری در نگارخانه این نهاد با حضور پرشور علاقمندان گشایش یافت.

گفتنی است در این نمایشگاه علاوه بر جلالی آثار نستعلسق و شکسته نستعلیق و نقاشی خط هنرمندانی همچون « مهدی کاوسی لنگری» «اسماعیل یوسفی»«سمانه فلاح»« اعظم نصیرپور»«کیوان احمدنیا» و «یاسین قاسمی نقیبدهی» نیز به نمایش در آمد.

حجت الاسلام «سید احمد شفیعی مازندرانی» از مدرسان انجمن خوشنویسان ایران و چهره شاخص این رشته در کشور در سخنان کوتاهی پیش از گشایش نمایشگاه، خط را یک هدیه و امانت آسمانی و خدادادی خواند و گفت: این ودیعه الهی به رغم ظاهر ساده ای که دارد در نهاد هر انسانی پیدا نمی شود.پس باید قدر آن را دانست و در راه خدا و رضایت او از این زیبایی استفاده کرد.

عبدالحسین جلالی از خوشنویسان پیشکسوت استان مازندران، مدرسان انجمن خوشنویسان ایران و مدیر آموزشگاه «کلک مشکین» ساری می باشد که با سه دهه فعالیت در این عرصه، تولید آثار بی شمار، حضور موفق در عرصه های مختلف جشنواره ای و پرورش هنرمندان بسیاری را در کارنامه دارد.

شایان ذکر است که این نمایشگاه که با همکاری حوزه هنری مازندران برگزار شد، تا 18 بهمن روزانه از ساعت 9 تا 19 پذیرای علاقمندان خواهد بود.