نمایشگاه خوشنویسی اشعار «سلمان هراتی» در ساری گشایش یافت

نمایشگاه خوشنویسی با مضمون اشعار انقلابی «سلمان هراتی» شاعر اهل تنکابن استان مازندران  و پوسترهایی با موضوع سردار سلیمانی،با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران و رئیس حوزه هنری استان در نگارخانه سوره این مرکز گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران، مهدی معصومی گرجی رییس حوزه هنری مازندران در سخنانی پیش از افتتاح نمایشگاه گفت: در سال های اخیر فعالیت‌ها در این نهاد انقلابی هدفمندتر شده و بعنوان مثال در بخش تجسمی آثار فاخری همانند سخنان «شهید آوینی» درباره هنر و یا الهی نامه ” علامه حسن زاده املی” در قالب خوشنویسی، نگارگری و تذهیب خلق شده است.

وی افزود: اثار خوشنویسی سخنان شهید آوینی به دو زبان عربی و انگلیسی برگردانده شده تا در معرض دید هنردوستان بیشتری قرار گیرد.

رییس حوزه هنری مازندران به همکاری این مرکز با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای تولیدات ادبی، نمایشی، تجسمی، تصویری، فعالیت های  نمایشگاهی و… اشاره کرد و گفت: با توجه به اهداف مشترک این دونهاد انقلابی، همکاری با بنیاد حفظ آثار برایمان از ضروریات است و تلاش داریم برای سال ۱۴۰۰ کارها و برنامه‌های مشترک گسترده تر باشد.

همچنین سردار ملکی با اشاره به فعالیتهای مشترک رضایت بخش گذشته از جمله سرپرستی کمیته هنری هفته دفاع مقدس توسط حوزه هنری مازندران و تولیدات مشارکتی، خاطر نشان کرد: هیچ رسانه ای بهتر و موثرتر از هنر امکان انتقال مفاهیم ارزشی مستتر در حماسه سازی های دفاع مقدس را ندارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران ادامه داد: اگرچه همکاری های این دو مرکز سابقه خوبی دارد اما باید فاصله ها را کمتر کرده و در زمینه های مختلف هنری فعالیت کنیم.

«علیرضاپاکبین» معاون فرهنگی هنری حوزه هنری مازندران  در حاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: در نظر داریم مجموعه ای متشکل از 60 اثر از اشعار این شاعر و معلم فقید ( که در سال 65براثر سانحه رانندگی به دیدار باقی شتافت) به همت خوشنویسان برجسته استان به رشته تحریر در خواهد امد و تلاش داریم در سالگرد این شاعر متعهد ( ابان سال اینده)رونمایی شود.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان مازندران با بیان اینکه فعلا 10اثر از خوشنویسان برجسته استان که اشعار سلمان هراتی را به رشته تحریر درآوردند افزود: این آثار  به همراه 10پوستر با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حمایت و همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران در گالری سوره حوزه هنری استان در قالب نمایشگاه عرضه شد.

وی افزود: برای تدوین این مجموعه خوشنویسی از اساتید و هنرمندان خوشنویسی (شهرهای ساری، چالوس، قائمشهر و نکا) خواستیم تا این اشعار زیبا را به شکلی که برای همه قابل خواندن باشد به رشته تحریر در آورند.