افتتاح نمایشگاه خوشنویسی “قلم نگار” در ساری

عکاس (دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

نمایشگاه جمعی از خوشنویسان ممتاز به مناسبت روز قلم در نگارخانه سوره حوزه هنری مازندران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران، نمایشگاه خوشنویسی قلم نگار با حضور تنی چند از چهره های فرهنگی و هنری استان به مناسبت روز قلم در نگارخانه این مرکز گشایش یافت.

علیرضا پاکبین معاون فرهنگی هنری و مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران در ابتدای این رویداد با اشاره به حضور آثار ۱۰ هنرمند جوان خوشنویس در نمایشگاه  قلم نگار گفت: در تلاش هستیم تا با حمایت از هنرمندان، از طرفی زمینه فعالیت و ارتباط این گروه را با حوزه هنری گسترده تر کرده و از سویی دیگر  جهت معرفی آثار پیشرو و خلاق هنرمندان جوان اقدام موثری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه از دیربازیکی از راههای ارائه تولیدات حوزه هنری مازندران بوده است ادامه داد: ۲۰ اثراز این هنرمندان جوان در رشته های مختلف خط با موضوع آیات قرآنی، شعر و ادب ایران به جهت پاسداشت روز قلم در نگارخانه حوزه هنری به نمایش گذاشته شد.

شایان ذکر است که در پایان آیین افتتاحیه این رویداد، با حضور چهره های پیشکسوت خوشنویسی استان و رییس حوزه هنری مازندران از سید پیام غضنفری ( رییس انجمن خوشنویسان ساری ) به عنوان چهره فعال در این عرصه و سپس از شرکت کنندگان در نمایشگاه قلم نگار قدردانی شد.

همچنین ابراهیم گنجی، احمد جهانی نسب، محمدرضا عالیشاه، یحیی یوسفی، علیرضا دانشمند، علی نوذری، مرضیه محمدی، فاطمه عبدی،  سمانه فلاح و فرزانه ظاهری جویباری از هنرمندان حاضر در نمایشگاه یاد شده بوده اند.

 علاقمندان می توانند تا یک هفته همه روزه (بجز روزهای تعطیل) از ساعت ۹ الی ۱۳ از این نمایشگاه واقع در ساری میدان امام(ره) بلوار دانشجو نگارخانه سوره حوزه هنری مازندران دیدن کنند.