نمایشگاه دستاوردهای بسیج در 40 سالگی انقلاب اسلامی با حضور استاندار مازندران و مسئولان سپاه و بسیج در حسینیه عاشقان کربلا ساری افتتاح شد.

به گزارش بلاغ، نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب در ساری آغاز به‌کار کرد.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه در دو شعبه سالن هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ویژه دستگاه‌های اجرایی و حسینیه عاشقان کربلا ویژه دستگاه های فرهنگی و بسیج با رویکرد دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

گفتنی است هر دو شعبه این نمایشگاه با حضور حسین‌زادگان استاندار مازندران، رضایی فرماندار ساری و جمعی دیگر از مسئولان شهری و استانی افتتاح و آغاز به کار کرد.

احسان آهنگر دبیر ستاد اجرایی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حسینیه عاشقان کربلا در این‌باره به خبرنگار ما گفت: بخشی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حوزه کاری نهادها و دستگاه‌های اجرایی دولتی در 39 غرفه نمایشگاهی و در حوزه کاری دستگاه‌های فرهنگی و بسیج در 34 غرفه نمایشگاهی در دو مکان مجزا به معرض دید مردم قرار داده شده است.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند همه روزه و به‌مدت 10 روز کاری از امروز لغایت 22 بهمن‌ماه در دو نوبت صبح و عصر از نمایشگاه دیدن کنند.

دبیر ستاد اجرایی برگزاری نمایشگاه شعبه دو دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حسینیه عاشقان کربلا گفت: ساعت کاری نمایشگاه از ساعت 9 الی 12 و 16 الی 22 می‌باشد.

آهنگر ضمن اشاره به حضور دستگاه‌هایی نظیر علوم پزشکی، بنیاد شهید، عتبات عالیات، نیروی انتظامی در این نمایشگاه؛ بیان کرد: غالب غرفه‌های این نمایشگاه در خصوص دستاوردهای سپاه، بسیج و دستگاه‌های فرهنگی است.

وی در خصوص عناوین غرفه‌های فعال در این نمایشگاه پاسخ داد: در این نمایشگاه بخشی از دستاوردهای 40 ساله انقلاب در بخش‌های صنعت، پژوهشی، بسیج سازندگی، پیشرفت و آبادانی، بسیج رسانه، جامعه زنان، دانشجویی، هنری، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بسیج دانش‌آموزی، فرهنگیان، اردویی و سایر بخش‌هایی است که بسیج طی این چهار دهه در آن نقش‌آفرینی داشته است.

آهنگر در خصوص نقش برپایی این نمایشگاه‌ها در شرایط کنونی و ضرورت شفاف‌سازی این دستاوردها برای مردم، عنوان کرد: به هر حال در شرایطی هستیم که دشمنان امروز انقلاب در تلاش است تا وجهه انقلاب را ناکارآمد برای نسل‌‌های جوان و نوجوان جلوه دهد و در این راستا برپایی نمایشگاه برای ادا کردن حق مطلب در خصوص دستاوردهای انقلاب از جمله وظایف ما است.

وی ادامه داد: ما حصل چنین نمایشگاه‌هایی تبیین دستاوردهای 40 ساله نظام و کارآمدی انقلاب است که خیلی از این اتفاقات و اقدامات خوبی که طی این دوران رقم خورده است، متاسفانه آن‌طور که باید و شاید به سمع و نظر نسل‌های مختلف انقلاب نرسیده است و بی شک چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند به بصیرت افزایی مردم و شفاف‌سازی برخی کارشکنی‌ها کمک مهمی کند.