گشایش نخستین نمایشگاه عکس شهرکهای صنعتی مازندران به همراه نشست تخصصی عکس با حضور «کورش ادیم» در نگارخانه سوره حوزه هنری مازندران.

در ابتدای این ویژه برنامه نمایشگاه عکس شهرکهای صنعتی مازندران با حضور موسوی مدیرکل شرکت شهرکهای صنعتی استان و معصومی گرجی سرپرست حوزه هنری افتتاح شد.

«همایش تخصصی عکاسان مازندران» با موضوع بررسی عکاسی معاصر در حوزه هنری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران همایش تخصصی عکاسان مازندران با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین در این نهای برگزار شد.

۲۱ عکاس ( و عضو خانه عکاسان حوزه هنری مازندران) در این نمایشگاه به ارائه ۵۰ اثر خود که محصول سفر روز جهانی عکس به چند شهرک صنعتی استان بود پرداختند.
« سید مصطفی موسوی» مدیر عامل شرکت صنعتی استان با ابراز خرسندی و رضایت از این رویداد مهم برای اولین بار در استان، زبان عکس و راهکار هنر را بهترین وسیله و ابزاری فرهنگساز برای ارائه تصویری درست از تلاش فرزندان صنعتگر و تولید کننده این مرز و بوم برشمرد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده همکاری با حوزه هنری مازندران ادامه خواهد یافت و امیدواریم به بهترین شکل بتوانیم با نمایش شرایط تولید در شهرکهای صنعتی هم دامنه امید را در جامعه گسترش دهیم و هم انگیزه تولید کنندگان را برای سرمایه گذاری بیشتر کنیم.
در ادامه این همایش از عکاسان حاضر در تور عکاسی شهرکهای صنعتی که آثارشان در نگارخانه سوره به نمایش در آمد تقدیر شد.

«مهدی معصومی گرجی» سرپرست حوزه هنری مازندران و رییس خانه عکاسان این نهاد در سخنرانی کوتاهی ضمن قدردانی از همراهی فکورانه مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی و همکاران وی این تصمیم هوشمندانه را ( آنهم در سال مزین به نام رونق تولید)گامی مؤثر در تجلی جمله « ما میتوانیم » عنوان کرد و گفت: هنر به جرات تاثیرگذارترین زبان برای بیان و بازگویی پدیده های انسانی است.
وی همچنین افزود: حوزه هنری مازندران به عنوان مرکزی فرهنگی هنری سابقه خوبی در برگزاری برنامه های مشترک تولید محور با سایر نهاد ها و اجرای جشنواره های فرهنگی هنری دارد و آمادگی خود را برای همکاری با دستگاههای اداری و اجرایی جهت تولید آثار ماندگار و فاخر با دامنه تاثیرات گسترده اجتماعی اعلام میکند.
در پایان «کورش ادیم» عکاس سرشناس مازندرانی در کارگاهی تخصصی با نمایش آثاری از عکاسان نامدار ایران و جهان به بررسی جریان عکاسی معاصر پرداخت.شایان ذکر است که همایش عکاسان مازندران با همکاری خانه عکاسان حوزه هنری مازندران و شرکت شهرکهای صنعتی استان با برگزاری اردوی دو روزه عکاسی، گشایش نمایشگاه آثار منتخب، تقدیر از عکاسان و کارگاه تخصصی عکس برگزار شد.