با یاد هنرمند مدافع حرم شهید «هادی باغبانی» صورت گرفت؛

افتتاح نمایشگاه مجازی کتاب دفاع مقدس حوزه هنری با عنوان«روشنای خاطره»

با حضور جمعی از مسئولان استانی در آستانه امامزاده ابراهیم بابلسر، پوستر نمایشگاه مجازی کتاب دفاع مقدس تولیدات حوزه هنری با یاد شهید « هادی باغبانی » رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران در این رویداد که پنجشنبه 10 مهر ماه و در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس صورت گرفت، مسئولان این مرکز به همراه امام جمعه بابلسر، رییس اداره فرهنگ و ارشاد و جمعی از مقامات  این شهرستان و  همچنین خانواده شهید مدافع حرم هادی باغبانی و جمعی از هنرمندان در آستانه امامزاده ابراهیم شهرستان بابلسر گرد هم آمدند و پس از غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدای این مجموعه، در محدوده آرامگاه شهیدان مدافع حرم «هادی باغبانی»،« سید جلال حبیب الله پور» و «علیرضا بُرِیری» حاضر شدند.

در ادامه این گرد همایی تابلو پوستر نمایشگاه مجازی «روشنای خاطره »  ویژه غرفه حوزه هنری مازندران، مزین به تصویر و نام شهید هنرمند مدافع حرم «هادی باغبانی» با حضور پدر، مادر و خواهر شهید و  پدر شهید مدافع حرم «سید جلال حبیب الله پور» رونمایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین  «محمد اسماعیل قلی پور» امام جمعه شهرستان بابلسر ضمن قدردانی از این اقدام حوزه هنری، منزلت شهدا را بسیار والا توصیف کرد و گفت: امروز ضرورت معرفی الگوها برای جوانان و نسلهای جدید بر کسی پوشیده نیست ولی اگر در معرفی الگوهای درست اقدام نکنیم، دشمنان پیشقدم شده و نمونه های بی ارزش را بر جامعه اسلامی غالب میکنند.

وی همزمانی و همزبانی با شهدا و حضور والدین آنان را امری با ارزش برشمرد و گفت: شهدا مسیر سعادت را بخوبی جلوه گر می شوند و پدر و مادر شهدا (که امروز در قید حیات هستند) میتوانند بسیاری از معارف و ارزشهای آنان را انتقال دهند و  خود نیز چه از جهت تربیت فرزندان مخلص و هم در بردباری و تقوا نمونه های خوبی برای جامعه خواهند بود که باید این موقعیت را قدر دانست.

« محمد ولیپور» _ تعزیه گردان جوان _ به عنوان حسن ختام  برنامه  با اجرای بخشی از مجلس  حضرت علی اکبر (گوشه وداع اُم لیلا) محفل معنوی برنامه را عاشورایی ساخت که با ابراز احساسات حاضران همراه شد.

شایان ذکر است که نمایشگاه مجازی «روشنای خاطره» با ارائه صدها عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس ( از بهترین و تازه ترین تولیدات حوزه هنری) به آدرس8roshana.ir تا 17 مهرماه پذیرای علاقمندان خواهد بود.