نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران همزمان با نمایشگاه کتاب با حضور استاندارمازندران در ساری افتتاح شد

این نمایشگاه از ۲۶ آبان ماه آغاز  تا اول آذر ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی واقع در جاده فرح‌آباد دایر است.

در این نمایشگاه بین‌المللی کتابش از ۵۰۰ ناشر دعوت و مقرر شد  و 75  هزار عنوان کتاب به این نمایشگاه اختصاص یابد.

جمعی از مسؤولان استانی به همراه استاندارمازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتند.

این نمایشگاه شامل 77 غرفه از 99 رسانه مازندران است، در مجموع، این استان در بخش رسانه‌های مکتوب و مجازی شامل 8 خبرگزاری، 27 پایگاه خبری، 12 روزنامه، 22 سرپرستی روزنامه‌های سراسری،  36 رسانه در قالب هفته‌نامه، دو هفته‌نامه، ماهنامه و گاهنامه دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تا اول آذرماه دایر است. علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 14 تا 20( 2 بعد از ظهر تا 8 شب) از غرفه‌ها بازدید کنند.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب مازندران نیز با 195 غرفه کتاب با 75 هزار عنوان کتاب از سوی 500 ناشر در بخش داخلی و 12 هزار عنوان کتاب از 50 ناشر در بخش خارجی در معرض دید مراجعان قرار داده شده است.

به گفته عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، 222 ناشر در مازندران فعالیت دارند، بیش از 600 هزار جلد کتاب را تاکنون به چاپ رساند و این استان می‌تواند پایانه خوبی برای کتاب باشد.

وی با اشاره به تخفیفات نمایشگاهی اظهار کرد: 600 میلیون تومان بن یارانه‌ای از طرف اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به حساب ناشران نمایشگاهی واریز شد تا به مراجعان تخفیف بدهند؛ علاوه بر آن نیز خودشان تخفیف‌هایی را در نظر گرفتند و برخی از کتاب‌ها تا 50 درصد نیز تخفیف می‌گیرند.