نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران همزمان با نمایشگاه کتاب با حضور استاندارمازندران در ساری افتتاح شد

این نمایشگاه از ۲۶ آبان ماه آغاز  تا اول آذر ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی واقع در جاده فرح‌آباد دایر است.

در این نمایشگاه بین‌المللی کتابش از ۵۰۰ ناشر دعوت و مقرر شد  و ۷۵  هزار عنوان کتاب به این نمایشگاه اختصاص یابد.

جمعی از مسؤولان استانی به همراه استاندارمازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتند.

این نمایشگاه شامل ۷۷ غرفه از ۹۹ رسانه مازندران است، در مجموع، این استان در بخش رسانه‌های مکتوب و مجازی شامل ۸ خبرگزاری، ۲۷ پایگاه خبری، ۱۲ روزنامه، ۲۲ سرپرستی روزنامه‌های سراسری،  ۳۶ رسانه در قالب هفته‌نامه، دو هفته‌نامه، ماهنامه و گاهنامه دارای مجوز رسمی از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تا اول آذرماه دایر است. علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۴ تا ۲۰( ۲ بعد از ظهر تا ۸ شب) از غرفه‌ها بازدید کنند.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب مازندران نیز با ۱۹۵ غرفه کتاب با ۷۵ هزار عنوان کتاب از سوی ۵۰۰ ناشر در بخش داخلی و ۱۲ هزار عنوان کتاب از ۵۰ ناشر در بخش خارجی در معرض دید مراجعان قرار داده شده است.

به گفته عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، ۲۲۲ ناشر در مازندران فعالیت دارند، بیش از ۶۰۰ هزار جلد کتاب را تاکنون به چاپ رساند و این استان می‌تواند پایانه خوبی برای کتاب باشد.

وی با اشاره به تخفیفات نمایشگاهی اظهار کرد: ۶۰۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای از طرف اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به حساب ناشران نمایشگاهی واریز شد تا به مراجعان تخفیف بدهند؛ علاوه بر آن نیز خودشان تخفیف‌هایی را در نظر گرفتند و برخی از کتاب‌ها تا ۵۰ درصد نیز تخفیف می‌گیرند.