افتتاح و کلنگ زنی پروژه های شهرداری قائم شهر در هفته دولت

منبع( پایگاه اطلاعرسانی شهرداری قائم شهر)

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قائم شهر ، بمناسبت گرامیداشت هفته دولت و شهادت شهیدان رجائی و باهنر ،کلنگ زنی پروژه تقاطع غیرهمسطح چهارراه جویبار(چمازکتی) ،  افتتاح پروژه سالن ورزشی بانوان، کلنگ زنی پروژه رودکناری حریم سیاهرود ،گرمخانه شهرداری قائم شهر و ساختمان مدیریت بحران و خدمات شهری شهرداری قائم شهر  ، با حضور مهندس صالح زاده شهردار، مهندس علیپور نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی، دکتر عبوری معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، مهندس نظری مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران، مهندس یوسف پور فرماندار، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر قائم شهر و مسئولین شهری و اصحاب رسانه برگزار شد.

همچنین مهندس صالح زاده شهردار قائم شهر با همراهی دکتر عبوری معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری و ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر از مجتمع فرهنگی و هنری درحال احداث حریم رودخانه سیاهرود واقع در کمربندی شمالی بلوار شهیدان سادات نیا بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید دکتر عبوری قول هرنوع همکاری نسبت به مساعدت در خصوص تسریع در روند احداث مجموعه فرهنگی، هنری را از محل اعتبارات بازآفرینی شهری را اعلام نمود.

 

به گزارش ایرنا ، شهردار قائمشهر در مورد بهره برداری از چندین طرح عرانی شهری با بیان اینکه در چند مدت اخیر با تعامل شهرداری و شورای دوره ششم اتفاقات خوبی در این شهر در حال انجام شدن است، گفت: در حوزه بازآفرینی شهری اقدامات مشترکی بین شهرداری و شرکت بازآفرینی کشور در حال انجام شدن است که برای اولین ساخت فرهنگسرا بزرگ در این شهر ۱۳ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

عباس صالح زاده ادامه داد: برای ساخت اولین فرهنگسرا قائمشهر عملیات اجرایی کار آغاز و پیمانکار توسط شرکت بازآفرینی مشخص و زمین هم در فضایی به مساحت هفت هزار متر مربع توسط شهرداری در حریم رودخانه سیاه رود به شرکت واگذار شده است.

وی بیان کرد: برای ساخت  فرهنگسرا قائمشهر قسمتی از عملیات اجرایی کار با شرکت بازآفرین و همچنین قسمتی از محوطه سازی هم بر عهده شهرداری است که این قول را از معاون وزیر راه و شهرسازی برای تامین اعتبار گرفته ایم تا با قدرت این پروژه را به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به این که برای آزاد سازی حریم رودخانه سیاه رود  و ایجاد کنار گذر پنج میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، گفت: این میزان اعتبار برای ساماندهی رودخانه سیاه رود است که بعد از آزادسازی حریم این رودخانه نسبت به کنار گذر اقدام کنیم.

صالح زاده با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت ساختمان گرمخانه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان و ظرفیت ۱۰۰ نفر به بهره برداری رسیده است، افزود: این ساختمان برای ساماندهی افراد بی خانمان طراحی شده است.

شهردار قائمشهر دیگر طرحی که به مناسبت هفته دولت در این شهرستان به بهره برداری رسید را سالن ورزشی بانوان با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

صالح زاده از اغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح چهارراه جویبار به چمازکتی کار مشترک بین راهداری و شهرداری خبر داد و گفت: برای به بهره بردرای رسیدن این طرح ۲۵ میلیاردتومان  راهداری ۲۵ میلیارد تومان هم شهرداری هزینه می کنند.

به گزارش ایرنا به مناسبت هفته دولت عملیات اجرایی آبرسانی به شهر قائمشهر آغاز شد که برای اجرای لوله خروجی یکهزار و ۴۰۰ میلیمتر مکعب و مخزن به طول ۲۰۰ متر ۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.