با حضور فرمانده سپاه کربلا مازندران، مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلا، فرمانده سپاه، رئیس کمیته امداد، ورزش و جوانان، بنیاد شهید میاندورود، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی یادمان چهار مزار شهید در روستای ماکران و یک خانه محروم در روستای چمازتپه افتتاح شد همچنین همزمان با این پروژه 45 پروژه محرومیت‌زدایی و خانه محروم در استان افتتاح شد.

 ۳۰۹ پروژه محرومیت زدایی و اشتغالزایی سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران در سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع) به صورت ویدیوکنفرانسی و همزمان در سراسر استان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این پروژه‌ها شامل آبرسانی روستایی، ساخت خانه محرومان و سیل زدگان، بهسازی گلزار شهدا، راه اندازی مشاغل خرد و خانگی است که در ١٩ شهرستان استان اجرایی شد.

آئین افتتاح طرح‌های محرومیت زدایی مازندران با حضور مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور و فرماندهی سپاه کربلا برگزار شد.

از مجموع ٣٠٩ پروژه محرومیت زدایی ٨٣ پروژه مربوط به بهسازی و احداث واحدهای مسکونی سیل زدگان است.

برابر ابلاغ فرمانده کل سپاه در بهمن ماه ۹۷ مبنی بر اجرای ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی، سهم سپاه کربلای مازندران یکهزار و ۶۰۰ پروژه شد که تا کنون اجرای ۵۱۹ پروژه در حوزه خانه محرومان، کتابخانه، بهسازی معابر، راه و پل روستایی، مسجد، خانه عالم، خانه بهداشت، آبرسانی روستایی، سالن ورزشی، زمین ورزشی روباز و مدارس روستایی به اتمام رسیده و بقیه در حال احداث است و از ۳۰ تا ۹ درصد دارای پیشرفت فیزیکی برخوردارند.

همچنین به گفته مسئولان بسیج سپاه کربلای مازندران هر ماه تعدادی از پروژه‌ها افتتاح و تا پایان سال همه طرح‌ها به بهره برداری می رسند.