امضای تفاهم‌نامه بهره‌برداری از موزه‌های بوستان ولایت ساری 2022 با حضور وزیر گردشگری

عکاس (محسن هدایتی بنیادآباد ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

تفاهم‌نامه بهره‌برداری از موزه‌های بوستان ولایت شهر ساری امروز با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بین شهرداری ساری و سازمان گردشگری مازندران امضا شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، عصر امروز دوشنبه با حضور علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تفاهم‌نامه بهره‌برداری موزه‌های بوستان ولایت شهر ساری بین سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران و شهرداری مرکز استان امضا شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه ساختمان‌های موزه پارک ولایت برای تجهیز و راه‌اندازی موزه به سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران واگذار شد.

فرماندار ساری در این مراسم با گرامیداشت سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: یاد بزرگ‌مردانی که با رشادت این حماسه بزرگ را رقم زدند گرامی می‌داریم.

عباسعلی رضایی افزود: برای ساری به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب‌شده، کمیته‌های مختلف را تشکیل دادیم اما نیازمند حمایت‌های ملی هستیم.

این مسئول با اشاره به فعالیت‌های شهرداری ساری درباره رویداد ۲۰2۲ گفت: با کمک ملی برای این رویداد می‌توانیم برنامه‌ای در خور شان جمهوری اسلامی برگزار کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: از زمانی که طالبی شهردار شده با همکاری فرماندار، رویداد ۲۰۲۲ پررنگ‌تر و کمیته‌ها تشکیل‌شده است.

سیف‌الله فرزانه با اشاره به اینکه در شهرستان ساری حدود ۳۳ پروژه درزمینه بومگردی داریم،  افزود: این پروژه‌ها به دست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح خواهد شد.

بودجه ملی به رویداد 2022 اختصاص می‌دهیم

علی اصغر مونسان در افتتاحیه دبیرخانه کمیته شهر خلاق در راستای برگزاری رویداد 2022 که در بوستان ولایت ساری افتتاح شد، اظهار کرد: رویداد 2022 اهدافی مانند معرفی منطقه به عرصه بین‌الملل را پیگیری می‌کند.

 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، علی اصغر مونسان در افتتاحیه دبیرخانه کمیته شهر خلاق در راستای برگزاری رویداد 2022 که در بوستان ولایت ساری افتتاح شد، اظهار کرد: رویداد 2022 اهدافی مانند معرفی منطقه به عرصه بین‌الملل را پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های مرتبط، نمایندگان مجلس و شهرداری باید با ایجاد هماهنگی به این رویداد مهم بپردازند، افزود: فرصتی که در عرصه بین‌المللی به وجود آمده باید با جدیت پیگیری شود و از این فرصت بتوانیم به خوبی بهره‌برداری کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه مردم این خطه باید در جریان این رخداد بین‌المللی قرار گیرند و در این زمینه همکاری کنند، گفت: اگرچه شهر در اختیار شهردار است اما تکلیف دستگاه‌های دیگر نیز مشخص شود تا با همکاری و انسجام، اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در آینده دیداری با مسئولان استانی در تهران خواهیم داشت تا علاوه بر امکانات استانی، بودجه ملی به این رویداد اختصاص دهیم، ما با آنچه در توان داریم در کنار مردم مازندران هستیم تا رویداد 2022 به خوبی برگزار شود.

رویداد 2022 و معرفی فرصت‌های گردشگری ساری

 جواد طالبی در این مراسم اظهار کرد: شهرساری را به عنوان شهر خلاق معرفی کردیم تا با کمک خلاقیت شهروندان،  توسعه پایدار شهر با محوریت شهر گردشگری را  پایه گذاری  کنیم.

وی ادامه داد: ‌با توجه به  رویداد سال ۲۰۲۲ با محوریت شهر گردشگری بتوانیم موقعیت‌های گردشگری ساری را معرفی کنیم.

سرپرست شهرداری ساری با بیان اینکه پارک سکو تپه را به عنوان بزرگترین پارک جنگلی کوهستانی با مساحت هزار و ۱۶۰هکتار در اختیار داریم، تصریح کرد: پارک صفر آباد را در محور شمال شهر ساری جهت استفاده شهروندان و گردشگران در دست احداث داریم و زمینه‌های برگزاری رویداد 2022 فراهم است.

طالبی ادامه داد: نیازمندیم در اجرای رخداد 2022 که ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب شده از کمک‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بهره‌مند شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاسیس شهرداری بافت تاریخی و کهن شهر ساری، خاطرنشان کرد: این طرح از سال 95 جزو طرح جامع شهرداری ساری است که تاکنون بر زمین مانده است، شهر ساری از بافت تاریخی قابل توجهی برخوردار است و تاسیس این شهرداری می‌تواند در حفظ، نگهداری و احیای این بافت موثر باشد.

طالبی با قدردانی از استاندار مازندران و نمایندگان مردم ساری و میاندورود در برگزاری رویداد 2022 گفت: نماینده دولت در مازندران و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در این زمینه کمک‌کار ما هستند.

رویداد 2022 نیازمند بودجه ملی است

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی این مراسم اظهار کرد: شهرداری ساری با هر آنچه در توان دارد در زمینه رویداد 2022 که در آن ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب شده است تلاش می‌کند تا این رویداد در خور شان جمهوری اسلامی برگزار شود.

علی بابایی کارنامی با اشاره به اینکه برای اجرای کامل این رویداد نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها است، افزود: در این زمینه نیاز است وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم به رویداد 2022 بودجه ملی اختصاص دهد.