اهدای 22 دستگاه اکسیژن ساز به مراکز تحت نظارت بهزیستی استان مازندران

عکاس(زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

آیین اهدای 22 دستگاه اکسیژن ساز به مراکز تحت نظارت بهزیستی استان با حضور دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران ، معاونین بهزیستی استان و مدیران مراکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ؛ دکتر فرزاد گوهردهی ، مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه بیش از 60 هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی استان قراردارند، گفت: از این تعداد 1600 نفر در 27 مرکز توانبخشی مراقبتی شبانه روزی و خانه های حمایتی نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه برای حفظ سلامت افراد نگهداری شده در مراکز قرنطینه های لازم انجام شده است ، افزود : ازابتدای شیوع کرونا تاکنون 27 مرکز نگهداری افراد دارای معلولیت و سالمندان قرنطینه شدند و امروز شاهد کمترین میزان ابتلا در این مراکز هستیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران به اهدای 22 دستگاه اکسیژن ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل متحد(یونیسف) اشاره کرد و ادامه داد : ارزش ریالی این دستگاه ها بالغ بر پنج میلیارد و 500 میلیون ریال می باشد که برای نصب و راه اندازی به مراکز تحویل داده شده است.

دکتر گوهردهی خاطرنشان کرد : این دستگاه ها با هدف حفظ سلامت افراد مستقر در مراکز نگهداری و افراد دچار مشکلات تنفسی اهدا شده است.