بارش برف سنگین در ارتفاعات ساری

عکاس(احسان فضلی اصانلو) خبرگزاری ایرنا مازندران

 

 بارش برف سنگین دو روز اخیر در ارتفاعات استان مازندران به حدی بود که تردد در این مسیرها را با مشکل مواجه کرده است.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت که راه دسترسی ۴۰ روستای استان به دلیل برف و بوران سنگین ۴۸ ساعت گذشته همچنان مسدود است.

به گزارش ایرنا ،علی اصغر احمدی در گفت و گو با ایرنا با بیان این که در زمان حاضر مسیر ۳۰ روستا در منطقه چهاردانگه و ۱۰ روستا در منطقه دودانگه شهرستان ساری به دلیل بارش شدید برف و بوران روزهای گذشته همچنان مسدود است، افزود: با تلاش عوامل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران این راه‌ها حداکثر تا ظهر فردا یکشنبه به صورت ۱۰۰ درصدی بازگشایی خواهد شد.

وی از فعالیت ۱۵ دستگاه ماشین سنگین و نیمه‌سنگین در منطقه چهاردانگه و دودانگه برای بازگشایی راه‌های ارتباطی روستایی ساری خبر داد و گفت که در روزهای گذشته به حدود یک‌هزار و ۸۲۰ نفر درراه مانده که در برف و بوران جاده‌های اصلی و فرعی استان گرفتار شده بودند، امدادرسانی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ارتفاع برف در برخی از مناطق چهاردانگه ساری را یک متر برآورد کرد و افزود که بارش برف و باران تمامی راه‌های اصلی و فرعی مازندران را در روز گذشته به صورت مقطعی و موقت مسدود کرده بود که با تلاش عوامل راهداری، تمامی این راه‌ها بازگشایی شده و در زمان حاضر تنها مسیر ۴۰ روستای مازندران مسدود است.

وی با بیان اینکه بارش شدید برف و کولاک روزهای گذشته خسارتی در پی نداشت ، گفت که در زمان حاضر، ترافیک در تمامی محورهای اصلی استان روان است و خودروها بدون مشکل خاصی در حال تردد هستند.

براساس گزارش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مازندران حدود هفت هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی دارد.

مسافرین و رانندگان می‌توانند برای کسب آگاهی از آخرین وضعیت راه‌ها، انسدادها یا محدودیت‌های احتمالی تردد و شرایط جوی به سایت www.۱۴۱.ir مراجعه نموده و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس بگیرند.