بازديد وزیرکشور از 3 واحد توليدي شهرك صنعتي سلمانشهر

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

احمد وحیدی وزیر کشور با همراهی حسینی پوراستاندار، امام جمعه عباس آباد، نمایندگان مردم غرب استان در مجلس شوراي اسلامي، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزير، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، معاونين استاندار ، مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان و تني چند از مسئولان استاني و شهرستاني در سفر خود به غرب استان مازندران، از واحدهاي توليدي شهرك صنعتي سلمانشهر بازديد كرد و در جريان مسائل و مشكلات مربوط به اين واحدها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي مازندران احمد وحيدي از واحدهای تولیدی ناب استیل، چوب فشرده خزر و ماشين سازي شمال پیروز در شهرک صنعتی سلمانشهر بازدید کرد.

گروه صنعتی ناب استیل جزو بزرگترین تولید کنندگان قاشق و چنگال و تجهیزات آشپزخانه شامل هود، گاز توکار، فر توکار و مایکروویو توکار آشپزخانه ميباشد که در کنار تولید محصول باکیفیت ايراني،  با بیش از ۵هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری مستقیم، زمینه اشتغالزایی بیش از ۲۵۰نفر را در استان مازندران فراهم کرده  و طرح‌ توسعه این واحد نيز با سرمایه‌گذاری بالغ بر 600 میلیارد ریال در دست اجراست كه با تكميل  و بهره‌برداری آن در یک سال آینده، زمينه اشتغال  براي بیش از 150 نفر فراهم ميگردد.

شرکت چوب فشرده خزر نيز  تولید كننده  انواع MDFبا روکش ملامینهوبا به‌کارگیری ماشین‌آلات پیشرفته و تحهيزات  نوین در این صنعت با  سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵هزار میلیارد ریال و اشتغال مستقیم برای ۳۰۰نفر ميباشد .

همجنين شرکت ماشين سازي شمال پیروز طراح و تولید کننده پایه چراغ‌های روشنایی و سینی کابل و ساخت تجهیزات برقی ضد انفجار مورد استفاده در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰۰میلیارد ریال، برای بیش از ۳۵۰نفر اشتغال مستقیم فراهم کرده است.

شهرستان عباس آباد با جمعیت ۵۲هزار نفر در غرب استان مازندران قرار دارد که از شمال به دریای خزر، جنوب به منطقه کلاردشت، غرب به شهر نشتارود تنکابن و شرق به شهرستان چالوس مشرف است و  شهرک صنعتی سلمانشهر نيز در سال ۱۳۷۰در زميني به مساحت حدود 92هکتار ایجاد شد و هم اکنون تعداد 119واحد تولیدی و صنعتي با حجم سرمايه گذاري 4384ميليارد ريال و پيش بيني اشتغال 2755 نفر در اين شهرك مشغول فعاليت ميباشند .