بازدید رئیس‌کل دادگستری مازندران از شعبات شورای حل اختلاف شهرستان ساری

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

صلح و سازش در تمامی مراجع قضایی استان با جدیت پیگیری شود

رئیس کل دادگستری استان مازندران؛ بر ایجاد صلح و سازش، میانجیگری حل اختلاف و رفع خصومت در تمامی مراجع قضایی استان با جدیت تا حصول نتیجه پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران حجت الاسلام و المسلمین اکبری در حاشیه بازدید از شعبات شورای حل اختلاف شهرستان ساری بر ضرورت توسعه و تعمیق فرهنگ صلح و سازش تاکید و خاطرنشان کرد: بسیاری از پرونده‌های قضایی مطرح شده در محاکم بعضا خصومت ها و اختلافاتی بوده که با ریش سفیدی و میانجیگری معتمدین و اشخاص ذی‌نفوذ حل و فصل خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان؛ مردم مازندران را مردمی فهیم و دارای سابقه از خودگذشتگی دانسته و افزود: از دیرباز مردم این دیار به گذشت و فداکاری مشهور بوده و اکنون نیز چنین است و همکاران ما در شورای حل اختلاف سراسر استان با بهره‌مندی از این ظرفیت فراگیر و استعداد صلح و سازش در پرونده ها توانستند آمار مطلوبی از رفع خصومت و صلح و سازش را به ثمر برسانند.

وی با بیان اینکه رضایتمندی ارباب رجوع از عملکرد کارکنان دستگاه قضا باید به بالاترین حد ممکن خود برسد خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق تکریم؛ رسیدگی به امور مراجعان در کوتاهترین زمان است که باید با دو مقوله دقت و سرعت نسبت به آن اهتمام داشت لذا تأخیر غیرموجه در انجام درخواست های مراجعین به هیج عنوان پذیرفته نیست و ارائه خدمات با کیفیت و به هنگام اساس کار در مراجع قضایی است.

عالی ترین مقام قضایی استان فراهم نمودن مقدمات و شرایط صلح و سازش را مختص شورای حل اختلاف ندانسته و تصریح کرد: تمامی مراجع قضایی اعم از دادسرا، محاکم، اجرای احکام و همچنین مددکاران مستقر در زندان مکلفند ترتیبات صلح و سازش و رفع خصومت را فراهم و در دستورکار دائمی خود قرار دهند و در امر خداپسندانه ذات البین اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف مرکز استان بیان کرد: صلح و سازش از اولویت های دستگاه قضا در دوران تحول و تعالی بوده و لازم است همکاران ما در مجموعه دستگاه قضایی استان با همت بیشتر حد مطلوبی از ایجاد صلح و سازش بویزه در پرونده های قصاص نفس را فراهم نمایند.